UzņēmumsAktualitātes

“Ventspils reiss” nodod pasažieru rīcībā jaunu autobusu

“Ventspils reiss”  nodod pasažieru rīcībā jaunu autobusu

Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos sāk kursēt pirmais no 15 autobusiem, ko pašvaldības SIA “Ventspils reiss” iegādājies ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru Ventspilī” Nr.4.5.1.2./17/I/004 (“eBuss”) ietvaros.

No 3. jūnija Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta pasažieru rīcībā tiek nodots jauns lielas ietilpības zemās grīdas autobuss MERCEDES - BENZ CITARO , kas iegādāts projekta “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru Ventspilī” ietvaros, piesaistot ES Kohēzijas fondu finansējumu. Autobuss ražots Vācijā, un sadarbības partneris tā  piegādē ir SIA M.E.LAT – LUX - autobusu Mercedes Benz un Setra EvoBus (Vācija) ģenerālpārstāvniecību Latvijā.

Vizuāli jaunais autobuss daudz neatšķiras no tiem lielas ietilpības pilsētas autobusiem MB CITARO, kas jau kursē. Galvenās atšķirības, kas būtiskas pasažieriem un Ventspils iedzīvotājiem, ir  aprīkojuma, ērtību un tehnisko parametru ziņā.

Jaunais autobuss ir videi draudzīgāks nekā iepriekš iegādātie, jo tas ir ar duālo degvielas sistēmu (hibrīds ar elektromotoru un dīzeļmotoru). Tādējādi tiek samazināts gan kaitīgo izmešu daudzums atmosfērā, gan trokšņu un vibrācijas līmenis autobusa salonā. Autobusa salonā ir moderns LED apgaismojums, kā arī tā sānu paneļos ir ierīkoti USB porti, kur pasažieriem nepieciešamības gadījumā būs iespējams uzlādēt mobilos telefonus. Tāpat jaunais autobuss aprīkots ar video novērošanas sistēmu, tā paaugstinot personiskās drošības līmeni gan autobusa vadītājam, gan pasažieriem, un modernu pasažieru apziņošanas sistēmu. Autobusa salonā izvietotajā LED ekrānā pasažieri kartē varēs redzēt autobusa atrašanās vietu konkrētajā brīdī, nākamo pieturu, kā arī interesentiem tur būs iespējams izvietot audio - vizuālo reklāmu.

Projekta “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru Ventspilī” īstenotājs ir pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, un tā mērķis ir nodrošināt Ventspils pilsētas iedzīvotājus ar videi draudzīgu sabiedrisko transportu, tādējādi samazinot sabiedriskā transporta radīto vides piesārņojumu Ventspils pilsētā, iegādājoties 14 mazas ietilpības elektroautobusus un 1 lielas ietilpības autobusu ar duālo degvielas sistēmu.

Projekta kopējās izmaksas ir 6 574 289,57 EUR ar PVN jeb 5 465 399,99 EUR bez PVN, tai skaitā, attiecināmās izmaksas 5 444 999,99 EUR un plānotais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējums 85% apmērā – 4 628 249,99 EUR. “Ventspils reiss” no saviem līdzekļiem segs 15% izmaksu. Projekta īstenošana norit ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru” 4.5.1.2. pasākuma “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)” ietvaros.

2020. gada 3. jūnijā