UzņēmumsAktualitātes

“Ventspils reiss” – ko gaidām no 2021. gada

“Ventspils reiss” – ko gaidām no 2021. gada

Gada nogale un jauna gada sākums ir laiks, kad ne tikai atskatāmies uz aizvadīto gadu, bet plānojam arī nākotni. To, kas mūs sagaida ikdienā, paredzēt grūti, taču ir lietas, pie kurām strādāts ilgāku laiku un kuru nobeigumu jau šobrīd varam plānot.

Noslēgts līgums – garantija darbam

Šobrīd “Ventspils reiss” skaidri zina, ka 2021. gadā uzņēmums strādās ierastā ritmā, apkalpojot gan Ventspils pilsētas, gan starppilsētu sabiedriskā transporta maršrutus, gan apgūstot nosacīti jaunu sfēru – Ventspils novada autobusu maršrutus. Sīvas konkurences apstākļos uzņēmuma piedāvājums par pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu Ventspils novadā tika atzīts ne tikai par atbilstošu, bet arī par saimnieciski visizdevīgāko, tāpēc jaunais gads, uzsākot apkalpot Ventspils novada autobusu maršrutus, uzņēmumam  būs vienlaikus gan izaicinājums, gan atgriešanās pie labi aizmirsta vecā, jo pirms kāda laika “Ventspils reisa” autobusi jau kursēja novadā.

Vēl aizvien pilnībā nav noslēdzies Valsts SIA “Autotransporta direkcija” izsludinātais konkurss par  sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālajā (starppilsētu) autobusu maršrutu tīklā laika posmā no 2021. līdz 2030. gadam. Jāatzīmē, ka šī konkursa rezultāti tiek gaidīti ar lielu nepacietību, jo uzvara tajā garantē darbu ilgākam laika periodam.

Elektroautobusi Ventspilī būs

Projekts "Videi draudzīgs sabiedriskais transports Ventspils pilsētā" (eBuss), kura realizācijai Latvijā bija nepieciešami vairāki gadi, pakāpeniski tuvojas noslēgumam. Šajā laikā interesi par projektu un šāda veida autobusiem izrādījuši arī kolēģi no citām Eiropas valstīm. Uzņēmuma direktora Arvja Bernica pieredzi inovācijas iepirkuma īstenošā savulaik novērtējusi arī  Latvijas Ekonomikas ministrija, pēc kuras uzaicinājuma viņš piedalījās  seminārā Portugālē, prezentējot “Ventspils reiss” iestrādes šajā jomā. Uzņēmuma pieredzē kā labās prakses piemērs Eiropas līmenī prezentēta arī 2020.gada oktobrī, piedaloties diskusijā  “e – autobusi: no iepirkuma līdz ieviešanai”, kas tika organizēta ar mērķi pievērst uzmanību problēmām, ar kurām saskaras pilsētas Ziemeļeiropā, kuras ievieš ilgtspējīgu sabiedrisko transportu.

 

Var uzskatīt, ka projekta pirmais posms jau noslēdzies 2020. gada 3. jūnijā, kad pasažieru rīcībā tika nodots lielas ietilpības duālās degvielas sistēmas (hibrīdautobuss) pilsētas maršrutu autobuss, kas šobrīd pārvadājis turpat 23 tūkstošus pasažieru.

Atgādināsim, ka 2020. gada 31. janvārī tika noslēgts līgums par 14 elektroautobusu un to uzlādes staciju iekārtu piegādi Ventspils pilsētas pasažieru pārvadājumu veikšanai. Tā kā šāda veida projekts Latvijā vēl nav realizēts, nav arī pieredzes elektroautobusu ekspluatācijā, tāpēc būtiski, ka, noslēdzot līgumu, tajā iekļauts noteikums, ka katrs piegādātais elektroautobuss no piegādātāja pilnībā tiks pieņemts tikai pēc tam, kad tas sevi būs apliecinājis 30 dienu ilgā nepārtrauktā darbībā Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos.

Sākot no novembra trijās vietās Ventspils pilsētā – 22.maršruta galapunktos Inženieru ielā un Celtnieku ielā, kā arī “Ventspils reiss” bāzē – tiek būvētas elektroautobusu uzlādes stacijas. Saskaņā ar līgumu uzlādes stacijām jābūt gatavām darbam līdz janvāra beigām, kad tiek gaidīti arī pirmie elektrautobusi.

Tie ir zināmie lielākie jaunumi, taču visiem patiesība ir tāda, ka jauns gads vienmēr nāks ar jauniem pārsteigumiem. Atliek vien gaidīt!

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” vēl visiem laimīgu, veselīgu un patīkamiem braucieniem pilnu jauno, 2021. gadu! Atcerieties, ka ceļošanai ar autobusu, ir savas priekšrocības, jo mierīgi var baudīt aiz loga redzamo ainavu un atpūsties – nav jādomā ne par braukšanas apstākļiem, ne par to, kur pilsētā novietot auto – par visu parūpēsies autobusa vadītājs!

2021. gada 4. janvārī