UzņēmumsAktualitātes

“Ventspils reiss” iesaistās Ukrainas atbalsta pasākumos

“Ventspils reiss” iesaistās Ukrainas atbalsta pasākumos

Laikā, kad visa Eiropa un arī pasaule ir vienojusies kopīgos atbalsta pasākumos Ukrainai un tās pilsoņiem, arī pašvaldības SIA “Ventspils reiss” savu iespēju robežās, kā arī kopā ar citiem atbalstītājiem nodrošina gan humānās palīdzības kravu nogādāšanu līdz Ukrainas robežai, gan kara bēgļu nogādāšanu Latvijā.

 

Šo 20 dienu laikā, kamēr ilgst karš Ukrainā, uz tās pierobežas zonu līdz šim devušies divi “Ventspils reiss” autobusi. Abi braucieni organizēti pēc privātas iniciatīvas. Dažāda veida atbalstu braucienu organizēšanā sniedza Ventspils Rotary klubs, SIA Kurzemes granulas (finansiāls atbalsts otrajam braucienam). Humānās palīdzības kravas tika sarūpētas gan ar labdarības organizācijas Baltijas Globālā iniciatīva palīdzību, gan ar Ventspils iedzīvotāju un Domes atbalstu.

Pirmie autobusa vadītāji, kuri bez domāšanas piekrita sēsties autobusā un nekavējoties doties uz Ukrainas – Polijas pierobežu, bija uzņēmuma galvenais inženieris Reinis Rasa un autobusa vadītājs Agris Sniedziņš. Pēc atgriešanās viņi dalījās piedzīvotājā un sacīja, ka šis neesot bijis nekāds izklaides brauciens. Sajūtas esot bijušas dīvainas, jo nebija zināms, kas sagaidīs galapunktā. Pateicoties brīvprātīgo atbalstam, uz Ukrainu tika aizvesta  pārtika, dzeramais ūdens, apģērbi, segas, bērnu uzturs, medicīnas un higiēnas preces, kuras  tika ievestas Ukrainā un nodotas cilvēkiem, kuri tās nogādāja tālāk.  Atpakaļceļā autobuss uzņēma  pasažierus, kuru nogādāja gan līdz Varšavai, Lietuvai un, protams, arī Latvijai.

Otrais autobuss, kura apkalpē ir pieredzējušie autobusu vadītāji Ainārs Naudiņš un Kaspars Vēzis, pirms dažām dienām devās uz Moldovu, uz vietu, kas atrodas pavisam tuvu aktīvās karadarbības teritorijai. Kopā ar šoferīšiem no Latvijas braucienā līdzi devās ukraiņu izcelsmes mācītājs Andrejs Čebotarjovs, kurš zina daudzas valodas, t.sk. ukraiņu un rumāņu valodu, un sniedz neatsveramu palīdzību gan dažādu saimniecisku jautājumu risināšanā, gan pasažieru labsajūtas un sirdsmiera nodrošināšanai.  

Autobusa ceļš ved cauri 6 valstīm, pāri kalniem, kur sniegs vēl ir metra biezumā, un ārpus ierastajām Eiropas Savienības robežām. Ceļš bija garš un sarežģīts, bet tas nebija šķērslis, un galamērķis tika sasniegts veiksmīgi.

Ar ventspilnieku atbalstu autobusa kravas nodalījumi tika piekrauti ar ļoti vērtīgiem ziedojumiem, un, pateicoties rīdzinieku atbalstam, arī autobusa salons tika piepildīts ar ukraiņiem ļoti nepieciešamām precēm. Visi ziedojumi nogādāti Moldovā, un tālāk par tiem rūpēsies Latvijas vēstniecība, kas gādās par nogādāšanu cilvēkiem, kuriem tie visvairāk ir nepieciešami.

Šobrīd autobuss ir uzņēmis visus pasažierus un uzsākts garais ceļš uz Latviju. Lielākā daļa pasažieru ir bērni, kuri ir piedzīvojuši tiešās kara šausmas, bombardēšanu un cīņu par izdzīvošanu. Viņi bīstas no katra trokšņa, un Latvijā tiem būs nepieciešamas ne tikai jaunas mājas, bet arī speciālistu palīdzība, apkārtējo sirds siltums un iespēja atgūt ticību cilvēkiem…

Atbalstu Ukrainas karā cietušajiem pašvaldības SIA “Ventspils reiss” sniedz arī uz vietas Latvijā, nodrošinot cilvēku nokļūšanu, piemēram, no Rīgas līdz Ventspilij. Tāpat tiek risināts jautājums, lai Ventspils pilsētas sabiedriskais transports būtu pieejams atbraucējiem no Ukrainas

Uzņēmums pateicas autobusu vadītājiem, kuri, nebaidoties no grūtībām, piekrituši doties šajos braucienos, kā arī darbiniekiem un visiem citiem, kuri iesaistījušies labdarības akcijās un ziedojuši Ukrainas karā cietušajiem.

2022. gada 16. martā