UzņēmumsAktualitātes

“Ventspils reiss” godina labākos autobusu vadītājus

“Ventspils reiss” godina labākos autobusu vadītājus

Noslēdzoties gadam, “Ventspils reiss” tradicionāli godina autobusu vadītājus, kuri uzrādījuši labus rezultātus autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursā, kā arī ar augstu atbildības sajūtu pilda savus ikdienas pienākumus.

Labākos autobusu vadītājus jau 13 gadu nosaka, izvērtējot sniegumu Profesionālās meistarības konkursā, kurā autobusa vadītājiem jāparāda ar ikdienas darbu saistītas praktiskās braukšanas prasmes un jānokārto D kategorijas ceļu satiksmes noteikumu tests. Pēc visu rezultātu apkopošanas tiek noteikti paši labākie dažādās vērtējumu kategorijās.

Prestižākais ir absolūtais vērtējums, kas veidojas no uzrādītā rezultāta praktiskajā braukšanā gan ar mazas, gan lielas ietilpības autobusu, gan D kategorijas teorijas testā. Īpašs prieks, ka šogad starp labākajiem ir gan pieredzes bagāti autobusu vadītāji, kā, piemēram, čempions Kaspars Vēzis, gan autobusu vadītāji, kas uzņēmumā strādā salīdzinoši neilgi, piemēram, Kristīne Birziņa un Andrejs Bogmals.

Jāmin, ka Kaspars Vēzis šogad izcīnījis čempiona titulu ne tikai absolūtajā vērtējumā, bet arī  praktiskajā braukšanā. Viņš un vēl arī Jurģis Jaunbelzējs sacensību trasi izbrauca bez soda punktiem, tādējādi abi izcīnīja gada labākā braucēju titulu.

Kasparam Vēzim izdevies uzrādīt izcilas teorētiskās zināšanas arī ceļu satiksmes noteikumos, nokārtojot D kategorijas CSDD teorijas testu bez kļūdām un arī visīsākajā laikā – 1 minūtē un 40 sekundēs. Tā kā konkurence ir sīva un testu bez kļūdām spēj nokārt daudzi, tad izšķirošais ir testa izpildes laiks – jo īsāks, jo labāk.

Palielinātas ietilpības autobusa vadīšanai nepieciešama patiešām augsta profesionālā meistarība, jo autobusa izmēri ir ievērojami lielāki nekā citiem autobusiem, tāpēc ne visi to spēj. Lai motivētu autobusu vadītājus uzlabot savas praktiskās braukšanas prasmes ar šādiem autobusiem, pēdējos gados šo autobusu vadītājus arī vērtē atsevišķi. Čempions braukšanā ar palielinātas ietilpības autobusu šogad ir Jurģis Jaunbelzējs. Savukārt tie, kam labāk padodas braukšana ar mazas ietilpības autobusu var cīnīties par čempiona titulu šajā grupā, un šogad šīs grupas uzvarētājs ir Andrejs Bogmals.

Vērojams, ka pēdējos gados par autobusu vadītājām aizvien biežāk strādā dāmas, arī autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursā viņas tiek vērtētas gan kopā ar kungiem, gan ir iespēja pacīnīties atsevišķi. Dāmas jau sen ir pierādījušas, ka autobusa vadīšanā ir vienlīdz prasmīgas. Šī gada konkursā piedalījās 8 autobusu vadītājas. Čempiones titulu sieviešu konkurencē izcīnīja Inga Uibo, kurai godalgotā 2.vieta arī kopējā konkurencē lielas ietilpības autobusu vadītāju grupā.

Jau vairākus gadus atsevišķi tiek apbalvoti tie autobusu vadītāji, kuri konkursā piedalās pirmo reizi, un 2019. gada “pirmziemnieku čempions” ir Guntars Gercāns.

Uzrādot labus rezultātus gan konkursā, gan dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās, autobusu vadītājiem nopelna ne tikai balvas, bet arī piemaksu par augstu profesionālo meistarību, kas tiek aprēķināta, izvērtējot autobusa vadītāja sniegumu 13 dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās. Piemaksu nosaka uz vienu gadu, un tā svārstās robežās no 45 līdz 150 eiro. Šogad to saņem 2/3 no visiem uzņēmuma autobusa vadītājiem, tā apliecinot, ka pie stūres atrodas profesionālis, kas garantē drošu pārvietošanos sabiedriskajā transportā.

Šāds konkurss uzņēmumā pirmoreiz tika organizēts 2007. gadā, un tā mērķis bija cīnīties par Autotransporta darbinieku dienas atjaunošanu, celt autobusu vadītāju profesijas prestižu un paaugstināt darbinieku kvalifikāciju atbilstoši noslēgto līgumu prasībām.

2019. gada 11. decembrī