UzņēmumsAktualitātes

“Ventspils reiss” apkalpos starppilsētu un novada maršrutus

“Ventspils reiss” apkalpos starppilsētu un novada maršrutus

Noslēdzies konkurss par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2021.decembrim starppilsētu un novada sabiedriskā transporta maršrutos, un pašvaldības SIA “Ventspils reiss” ieguvis tiesības apkalpot gan starppilsētu maršrutus, kuros arī šobrīd kursē uzņēmuma autobusi, gan Ventspils novada maršrutus.

Valsts SIA “Autotransporta direkcija”, izvērtējot pretendentu piedāvājumu konkursam lotē Nr.23 “Ventspils”, un pamatojoties uz atklātā konkursa nolikumu, pašvaldības SIA “Ventspils reiss”  piedāvājums šajā lotē ir atzīts ne tikai par atbilstošu nolikuma noteikumiem, bet arī par saimnieciski visizdevīgāko.  Ievērojot to, ir pieņemts lēmums slēgt iepirkuma līgumu ar pašvaldības SIA “Ventspils reiss” sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai līdz 2021.gada decembrim.

Šajā konkursā noteiktās kvalitātes prasības atbilst tām, ko pārvadātāji var nodrošināt jau pašlaik un kuru izpildei papildu investīcijas nav nepieciešamas. Noteikts, ka temperatūrai autobusa salonā jābūt robežās no plus 16 līdz plus 24 grādiem - atbilstoši sezonai, kā arī 10% autobusu jābūt pielāgotiem personu ar funkcionāliem traucējumiem pārvadāšanai.

Starppilsētu maršrutos autobusu vidējais vecums nedrīkstēs būt lielāks par 10 gadiem, kā arī jābūt nodrošinātai iespējai autobusā iegādāties biļeti, maksājot ar bezkontakta norēķinu karti.

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” spēj nodrošināt visas, kā arī vēl augstākas kvalitātes prasības. Papildus minētajām uzņēmuma autobusos ir pieejams WiFi, ir iespējams pārvadāt velosipēdus. Tāpat kapitālsabiedrība lielu uzmanību pievērš tam, lai sniegtais pakalpojums būtu pēc iespējas drošāks un ekonomiskāks.  Regulāri tiek veikta autobusu vadītāju apmācība drošā un ekonomiskā braukšanā, praktisko braukšanas iemaņu uzlabošanā un Ceļu satiksmes noteikumos; kā arī tiek veikti preventīvie pasākumi satiksmes drošības veicināšanā. Vidējais starppilsētu autobusu vecums ir 7.1 gads.

Konkurss  tika izsludināts, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību laika periodā, kad esošajiem līgumiem būs beidzies termiņš, bet jaunie līgumi ar konkursa uzvarētājiem par pakalpojuma sniegšanu laika periodā līdz 2030.gadam vēl nebūs stājušies spēkā.

2020. gada 10. novembrī