UzņēmumsAktualitātes

“Ventspils reiss” 9. gadu atzīts par Drošāko pasažieru pārvadātāju Latvijā

“Ventspils reiss” 9. gadu atzīts par Drošāko pasažieru pārvadātāju Latvijā

Jau 9. gadu pēc kārtas “Ventspils reiss” izcīna Latvijas Drošākā pasažieru pārvadātāju titulu a/s BALTA un Satiksmes ministrijas organizētajā gada balvas konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks”.

A/S BALTA un Satiksmes ministrijas organizētajā gada balvas  “Drošākais uzņēmuma autoparks” konkursā “Ventspils reiss” piedalās kopš tā pirmsākumiem. Tā laika augstāko atzinību  - titulu “Drošākais pasažieru pārvadātājs” - uzņēmums izcīnīja jau pirmajā dalības reizē, un šo tradīciju turpinājis arī nākamajos gados.

Palielinoties konkurencei un dalībniekiem skaitam, konkursa organizatori ieviesa vēl citu atzinības veidu, dalībniekiem piešķirot bronzas, sudraba un zelta kategoriju, pamatojoties uz vērtēšanas laikā iegūto punktu skaitu. Arī te “Ventspils reisam” vienmēr izdevies izcīnīt augstāko - zelta kategoriju.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem par ceļu satiksmes negadījumos ievainoto un bojāgājušo skaitu Eiropas Savienībā Latvija jau ilgus gadus ir viena no valstīm, kurā šie rādītāji ir ļoti augsti.  Kopš 2010. gada ceļu satiksmes negadījumu skaits ar ievainotajiem un bojāgājušajiem Latvijā ir palielinājies par 17%, kamēr ES vidēji – samazinājies par 4%.  

Tāpēc 2021. gada konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” devīze bija “Drošas satiksmes ABC – Auto, Bizness, Cilvēks”, un, vērtējot autoparkus, galvenā uzmanība tika pievērsta tam, kā uzņēmumos veic preventīvos pasākumus ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšanai. Jo, kā liecina pieredze, īstu drošību uz ceļiem panāk tad, ja uzmanība tiek pievērsta gan transportlīdzekļu tehniskajam stāvoklim un autovadītāju atbildībai, gan ilgtermiņa autoparka drošības kultūrai uzņēmumā, jo ceļu satiksmes negadījumi ietekmē uzņēmuma reputāciju un ienākumus.

Gada balvas konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks” tiek rīkots jau 9. gadu. To atbalsta Satiksmes ministrija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, CSDD un citas ar transportu saistītas organizācijas. Konkursa mērķis ir rosināt Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni un vajadzību pēc droša uzņēmuma autoparka, kā arī veicināt labo praksi to pārvaldībā. Tradicionāli konkursa dalībnieki tiek vērtēti 4 kategorijās: pasažieru pārvadātāji, vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki, starptautiskie kravu pārvadātāji, zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki.

2021. gada 25. novembrī