UzņēmumsAktualitātes

“Ventspils reisam” – 26!

“Ventspils reisam” – 26!

14. marts ir datums, kad pašvaldības SIA Ventspils reiss jau 26. gadu atzīmē savu dzimšanas dienu. Lai arī šķiet, ka gads pēc apaļās, 25.jubilejas, nav bijis bagāts īpašiem notikumiem, tomēr arī ikdienā iespējams atrast ko nozīmīgu.

Noslēdzies e – bus projekts

Nozīmīgākais aizvadītā gada notikums neapšaubāmi ir tas, ka sekmīgi noslēdzies darbs pie e – bus projekta, kura priekšdarbi tika uzsākti pirms vairāk nekā 5 gadiem. 2015. – 2016. gadā, uzsākot tirgus izpēti, uzņēmums saskārās ar pirmajiem izaicinājumiem, jo tika konstatēts, ka nedz Eiropā, nedz citur pasaulē netiek piedāvāti Ventspils reisa prasībām atbilstoši elektroautobusi.

Projekta ietvaros uzņēmumam izveidojās veiksmīga sadarbība ar pašmāju autobūves inženieri Andri Dambi, un, apvienojoties vairākiem komersantiem, tika izstrādāts un uzbūvēts elektroautobusa prototips. Rezultāts izrādījās veiksmīgs, un Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos šodien kursē 14 Latvijā ražoti mazas ietilpības elekroautobusi un 1 lielas ietilpības duālās degvielas sistēmas autobuss, kā arī uzbūvēta nepieciešamā infrastruktūra - 3 ātrās uzlādes stacijas 22. maršruta galapunktos un viena nakts uzlādes stacija uzņēmuma bāzes teritorijā. Projekts realizēts ar Eiropas Kohēzijas fondu atbalstu 85% apmērā. Šobrīd Ventspils reiss ar elektroautobusiem nodrošina 65% no visiem pilsētas maršrutu tīkla pārvadājumiem.

10 gadus pēc kārtas  - Drošākais pasažieru pārvadātājs

A/S BALTA un Satiksmes ministrijas organizētajā gada balvas Drošākais uzņēmuma autoparks konkursā Ventspils reiss ir piedalījies visus desmit gadus. Un vienmēr izcīnījis augstāko atzinību - titulu Drošākais pasažieru pārvadātājs un augstāko – Zelta atzinību. 2022. gadā konkursa žūrija apkopoja desmitgades rezultātus un kategorijā Pasažieru pārvadātāji piešķīra Ventspils reisam Desmitgades Dimanta balvu.

5. gadu pēc kārtas – Ilgtspējas indeksa Platīna atzinība

Ventspils reiss jau desmito gadu piedalījās Latvijas Ilgtspējas indeksa noteikšanā, un kārtējo reizi apliecināja, ka, neskatoties uz pandēmijas un citu ietekmes jomu radītajiem apstākļiem, kas aizvadītajā gadā ne vienmēr atstāja pozitīvu ietekmi uz uzņēmuma darbību, spējis strādāt, pilnveidoties un attīstīties. Jau pirmajā dalības gadā uzņēmums izcīnīja Sudraba kategoriju (izcīnīta 2 reizes). Trīs reizes uzņēmums apbalvots ar Zelta kategorijas atzinību, bet nu jau 5 gadus pēc kārtas - ar Platīnu, kas apliecina ne tikai uzņēmuma darbības  atbilstību visaugstākajiem kritērijiem, bet arī tā atbildību dažādās biznesa jomās.

Kas ir ilgtspēja? Tā ir spēja radīt apstākļus mērķtiecīgai pašattīstībai, neaizmirstot arī par tādām  svarīgām jomām kā uzņēmuma ietekme uz apkārtējo vidi un sabiedrību, darba vides uzlabošanu un darbinieku labbūtību, kā arī daudzām citām. Tā ir uzņēmuma spēja rūpēties par šodienu un ieguldīt arī nākotnē, panākot  līdzsvaru starp vidi, ekonomisko izaugsmi un sociālo jomu.

Saņemts izcils vērtējums vides jomā

Valsts vides dienests 2022. gada pavasarī apbalvoja uzņēmumu ar Zaļās izcilības balvu kategorijā autotransporta remontdarbnīcas. Tā ir augstākā atzinība, ko piešķir Valsts Vides dienests par nozīmīgiem sasniegumiem vides aizsardzības nozarē, kā arī ieguldījumu vides pārvaldībā.

Saņemtā izcilības balva apliecina, ka uzņēmums, kura darbība pēc būtības atstāj nelabvēlīgu ietekmi uz apkārtējo vidi, var organizēt darbu tā, lai savu ietekmi samazinātu līdz minimumam. To palīdz nodrošināt 2008. gadā ieviestā kvalitātes vadības, vides pārvaldības, arodveselības un darba drošības pārvaldības, kā arī energopārvaldības sistēma, tiek šķiroti atkritumi, attīrīti notekūdeņi, kā arī veikti citi vides aizsardzības pasākumi. Katru gadu tiek izvirzīti vides mērķi, kuru izpildei tiek sekots, veikti preventīvie pasākumi un to izvērtēšana.

Pašvaldības SIA Ventspils reiss ir 100% pašvaldības kapitālsabiedrība, kas dibināta 1997.gadā un nodrošina pasažieru pārvadājumus Ventspils pilsētas, starppilsētu un novada maršrutos. Uzņēmums nodrošina darbu vairāk nekā 100 nodarbinātajiem, no kuriem lielākā daļa ir autobusu vadītāji.

2023. gada 14. martā