UzņēmumsAktualitātes

Ventspils reisam – 25.

14.martā apritēja  25 gadi kopš Uzņēmumu reģistrā reģistrēts pašvaldības SIA “Ventspils reiss”. Regulāros pasažieru pārvadājumus autobusu maršrutos kapitālsabiedrība sāka nodrošināt no 1997. gada 1. oktobra, un šobrīd, pamatojoties uz noslēgtajiem līgumiem, tiek apkalpoti gan pilsētas, gan starppilsētu un Ventspils novada maršruti.

Veicot rūpīgu plānošanu un būtiskas izmaiņas visu pārvadājumu organizācijā, savas pastāvēšanas 25 gados uzņēmums spējis pierādīt, ka pašvaldības kapitālsabiedrība ar ierobežotu atbildību spēj ne tikai sevi uzturēt, bet arī no saviem līdzekļiem atmaksāt kredītus, strādāt ar peļņu un realizēt unikālus, pat ambiciozus projektus.

Pirmais no tiem tika realizēts 2000.gadā, kad uzņēmums kā viens no pirmajiem Latvijā iegādājās 43 pilnīgi jaunus Mercedes Benz autobusus. Otrā uzdrīkstēšanās bija 2005. gadā, kad tika iegādāti 20 jauni autobusi. Bet, sākot 2009. gada, uzņēmumā tiek veikta pakāpeniska plānveida autobusu parka atjaunošana. Uzņēmums bija viens no pirmajiem Latvijā, kas, sākot no 2011. gada, pārvadājumiem pilsētas maršrutos iegādājas tikai zemās grīdas autobusus, tā padarot sabiedrisko transportu pieejamāku.

Laika posmā no 2016. gada līdz šim brīdim uzņēmumā tiek strādāts unikāla projekta e – bus. Tā ietvaros, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļus, paredzēts iegādāties 15 autobusus, kas ir videi īpaši draudzīgi, tas ir, 1 lielas ietilpības hibrīdautobusu (kursē no 2020.gada) un 14 mazas ietilpības elektroautobusus (pašlaik jau kursē 7), kā arī bija jāizbūvē šo autobusu ekspluatācijai nepieciešamā infrastruktūra – 3 uzlādes stacijas.

Šajā laikā  uzbūvēta jauna remonta bāze un telpas administrācijai, kā arī veikta autoostas rekonstrukcija (2001. g.). Jāatzīmē, ka tolaik Ventspils autoosta tik atzīta par modernāko Latvijā.

Kopš 2008. gada uzņēmumā ieviesta kvalitātes vadības sistēma, sakārtojot uzņēmuma darbību atbilstoši 4 Eiropas Savienības ISO standartiem. Šie sertifikāti ietver sevī kvalitātes vadības, vides pārvaldības, arodveselības un darba drošības pārvaldības, kā arī energoefektivātes pārvaldības sistēmas. To, ka uzņēmumā rūpējas gan par pasažieru, gan darbinieku drošību, vides un darba aizsardzību, apliecina arī kapitālsabiedrības panākumi dažādos konkursos un ekspertu vērtējumi, 9 gadus pēc kārtas piešķirot titulu Drošākais uzņēmuma autoparks un citas atzinības.

Šobrīd kapitālsabiedrība nodrošina darba vietas 120 strādājošiem, un, aizvadot jubilejas mēnesi, daudzi no viņiem saņems dažāda līmeņa goda rakstus, pateicības un atzinības.

2022. gada 23. martā