UzņēmumsAktualitātes

“Ventspils reisā” uzņem ciemiņus

“Ventspils reisā” uzņem ciemiņus

27.septembrī “Ventspils reisā” viesojās profesionālas izglītības iestāžu pedagogi un audzēkņi no Latvijas, Somijas un Zviedrijas. Vizītes mērķis bija iepazīt uzņēmumu un tā darbību, īpašu uzmanību pievēršot ieguldījumam ilgtspējīgā attīstībā un klimata pārmaiņu jomā.

Vizīte tika organizēta sadarbībā ar Ventspils Tehnikumu Erasmus+ projekta GLO-VET ietvaros. Projekta mērķis ir profesionālās izglītības mācību procesā aktualizēt nozīmīgākās mūsdienu problēmas – ilgtspējīgu attīstību un klimata pārmaiņas. Tā kā “Ventspils reiss” daudzkārt saņēmis izcilus vērtējumus gan ilgtspējas, gan vides, gan korporatīvās sociālās atbildības jomā, kā arī ir ieviesis videi draudzīgāku sabiedrisko transportu (elektroauttobusus) Ventspils pilsētā,  uzņēmuma apmeklējuma laikā viesiem bija iespēja gūt ieskatu, kā tiek organizēts darbs visās šajā jomās.

Apmeklējuma laikā ciemiņi tika iepazīstināti ar uzņēmuma bāzi, īpašu uzmanību pievēršot dažādu vides aspektu ievērošanai remonta zonā un transporta mazgātavā.  Apmeklētāju uzmanība tika pievērsta faktam, ka savas pastāvēšanas 25 gados “Ventspils reiss” pastiprinātu uzmanību pievērsis tieši tam, lai pakāpeniski samazinātu uzņēmuma negatīvo ietekmi uz vidi. Tajā ieguldīts mērķtiecīgs  darbs, sākot ar jaunas un modernas bāzes būvi ārpus pilsētas blīvi apdzīvotiem rajoniem, lēmumu  iegādāties tikai pilnīgi jaunus un vismodernākajām tehnoloģijām aprīkotus autobusus; ieviešot integrēto kvalitātes sistēmu un pakāpeniski sertificējot tās atbilstību 4 starptautiski atzītiem standartiem; nomainot dīzeļdegvielas apkures katlu pret kokskaidu granulu apkures katlu uzņēmuma autoparka tehniskās apkopes centrā; regulāri veicot pašvērtējumus dažādās ilgtspējas, korporatīvās sociālās atbildības un vides jomā, iesaistoties vietējās sabiedrības izglītošanā, kā arī realizējot patiešām ambiciozu projektu, piesaistot ES Kohēzijas fondu finansējumu, lai Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos kursētu elektroautobusi.

Ciemošanās laikā apmeklētājiem bija iespēja noklausīties gan stāstījumu par dažādiem procesiem un nepieciešamo dokumentāciju, gan vērot uzņēmumā praktisko notiekošo, kā arī izbaudīt braucienu elektroautobusā.

“Ventspils reiss” un Ventspils Tehnikums jau ilgus gadus ir veiksmīgi sadarbības partneri, jo uzņēmums regulāri piedāvā prakses vietas tehnikuma audzēkņiem, kas nereti pēc mācību beigšanas atgriežas uzņēmumā, lai turpinātu strādāt.

2022. gada 28. septembrī