UzņēmumsAktualitātes

Velosipēda pārvadāšana sabiedriskajā transportā

Velosipēda pārvadāšana sabiedriskajā transportā

Varbūt rodas jautājums, kādēļ autobusā vajadzīgs pārvietot velosipēdu, ja Ventspilī ar velosipēdu lielākoties visur var aizbraukt 20 minūtēs. Tomēr nekad nevaram paredzēt, kad skaisto pavasara sauli nomainīs putenis, kas ievērojami apgrūtina pārvietošanos ar velosipēdu. Tādēļ nenāk par ļaunu zināt, kā velosipēdu pareizi pārvietot sabiedriskajā transportā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.599 nosaka, ka Velosipēdus par maksu pārvadā sabiedriskajā transportlīdzeklī, kurā ir speciāli velosipēdu turētāji. Ja šādu turētāju nav, pārvadājamo velosipēdu skaitu un to atrašanās vietu sabiedriskajā transportlīdzeklī nosaka pārvadātājs.

Tad kā pareizi , rīkoties, pārvietojoties ar PSIA “Ventspils reiss” sabiedrisko transportu?

  • Vai visos autobusos var pārvietot velosipēdu?

Pilsētas sabiedriskajā transportā velosipēdus var pārvadāt visos autobusos, ja ir vieta un konkrētais pasažieru skaits to pieļauj.

Ja pārvietojaties ar starppilsētu autobusu, tad vispirms ieteicams noskaidrot, vai konkrētajā autobusā tas iespējams.

  • Vai par velosipēdu pārvadāšanu jāmaksā?

Lai pārvadātuvelosipēdu pilsētas sabiedriskajā transportā, jāiegādājas vēl viena papildu biļete.

Starppilsētu sabiedriskajā transportā jāiegādājas atsevišķa bagāžas biļete, kuras cena ir atkarīga no attāluma, ko pasažieris vēlas veikt.

  • Cik cilvēku vienlaicīgi drīkst pārvadāt velosipēdu?

Atkarībā no autobusu ietilpības un cilvēku skaita konkrētajā brīdī. Pārvietojot velosipēdu autobusa salonā, pārliecināties, vai ar riteni neaizskarat citu pasažieru personīgās mantas un bagāžu, lai brauciens katram pasažierim būtu patīkams un baudāms.

2021. gada 6. maijā