UzņēmumsAktualitātes

Vai zini, ka starppilsētu autobusā jāpiesprādzē drošības jostas?

Vai zini, ka starppilsētu autobusā jāpiesprādzē drošības jostas?

Pārvietojoties ar vieglo automobili, drošības jostu izmantošana lielākoties jau ir ikdienas paradums, ko daudzi no mums veic automātiski, pat nepiedomājot. Taču, iekāpjot starppilsētu autobusā, nez kāpēc aizmirstam, ka arī tur jālieto drošības jostas. Kā liecina pieredze, daudzi to nezina un ir pat uzbrīnīti, ka tas vispār iespējams.

Ventspils reiss devīze jau daudzus gadus ir “Braucam droši!”. Uzņēmums iegulda lielus līdzekļus, lai iegādātos tikai jaunus autobusus, kas aprīkoti ar vismodernākajām drošības sistēmām un kuros pasažieriem nodrošināts visaugstākais komforta līmenis; sešus gadus izcīnīts augstākais novērtējums konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks”.

Taču pat modernākā tehnika, visprofesionālākie autobusu vadītāji un visaugstākais komforta līmenis nespēj pasargāt no nelaimes, ja arī katrs pasažieris pats neparūpēsies par savu individuālo drošību.

Tāpēc atgādinām – piesprādzējies arī autobusā, jo, atšķirībā no pilsētu sabiedriskā transporta, starppilsētu autobusi ārpus apdzīvotām vietām var braukt ar ātrumu 90 kilometri stundā, kas sadursmes brīdī nepiesprādzētam cilvēkam var būt nāvējošs.

Arī CSDD pašlaik pievērš pastiprinātu uzmanību drošības jostu lietošanai, īpaši - sabiedriskajā transportā. To lietošanu sociālās kampaņas “Piesprādzē rītdienu!” ietvaros popularizē Ceļu satiksmes drošības direkcija.

2019. gada 25. februārī