UzņēmumsAktualitātes

Vai velosatiksme kļūs populārāka par sabiedrisko transportu?

Vai velosatiksme kļūs populārāka par sabiedrisko transportu?

Veselīgs dzīvesveids, iešana kājām vai pārvietošanās ar velosipēdu kļūst arvien populārāka. Bet vai velosipēds spēs konkurēt ar sabiedrisko transportu? Satiksmes ministrija sagatavojusi „Velosatiksmes attīstības plānu 2018.-2019.gadam”, kura galvenais mērķis ir velosatiksmes popularizēšana un tai nepieciešamās infrastruktūras attīstība, u.c.

Piemēram, iedzīvotāju īpatsvars, kas ikdienā parasti pārvietojas ar velosipēdu, Latvijā būtu jāpalielina no 6% līdz 10%, kā arī veloceliņu kopgarums valstī un pašvaldībās jāpalielina no 624 līdz 700 kilometriem.

Jāpiezīmē, ka Ventspilī jau šobrīd veloceliņu garums ir vairāk nekā 50 km, un pārvietošanās ar veslosipēdu ir populāra gan ikdienā, gan brīvajā laikā, 2017.gadā 30% ventspilnieku apgalvoja, ka ikdienā pilsētā visbiežāk tomēr pārvietojas ar autobusiem. Kopumā katru dienu Ventspils pilsētas maršrutos vidēji tiek pārvadāti 6.5 tūkstoši pasažieru.

Pēc Starptautiskās sabiedriskā transporta asociācijas (UITP) datiem, kas iegūti, veicot pētījumu 39 pasaules valstīs, tajā skaitā, 27 Eiropas valstīs, ASV, Kandā Brazīlijā u.c., 2015. gadā šo valstu pasažieri veikuši 243 miljardus braucienu sabiedriskajā transportā. Ir aprēķināts, ka atsevišķās valstīs iedzīvotāji vidēji gada laikā veic 121 braucienu sabiedriskajā transportā jeb izmanto to vismaz katru trešo dienu. Latvija ir iekļauta to valstu grupā, kuru iedzīvotāji sabiedrisko transportu izmanto vēl biežāk.

2018. gada 7. septembrī