UzņēmumsAktualitātes

Vai starppilsētu autobusi ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējiem?

Vai starppilsētu autobusi ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējiem?

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” gan pilsētas, gan starppilsētu, gan tūrisma maršrutos pēc pasūtījuma nodrošina iespēju pārvietoties pasažieriem ar kustību traucējumiem, pasažieriem ratiņkrēslos vai arī vecākiem ar bērnu ratiņiem, jo iespēja droši un ērti pārvietoties ir mūsdienu dzīves neatņemama sastāvdaļa. Kā rīkoties, lai pasūtītu autobusu, kas aprīkots ar pacēlāju, lasiet tālāk!

Kad pirms gandrīz 10 gadiem tika spriests par to, ka sabiedriskajā transportā jānodrošina iespēja pārvietoties arī cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem (neizjauktā veidā), daudziem tas šķita kā nerealizējams sapnis. Taču šodien sabiedriskais transports lielākoties aprīkots tā, ka to izmantot iespējams arī šīm personu grupām.

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” apkalpotajos pilsētas maršrutos šobrīd pārvadājumi tiek veikti ar zemās grīdas autobusiem, un pasažieriem atliek vien pieturā sagaidīt sev vēlamo maršruta autobusu. Ventspils pilsētā, precīzi piebraucot pie pieturas, lielākoties pasažieris ar ratiņkrēslu uzreiz var iebraukt autobusā. Ja tā nav, tad autobusa vadītāja pienākums ir palīdzēt un novietot lafeti, lai pasažieris bez sarežģījumiem varētu iekļūt autobusā. Lai šoferi brīdinātu, ka vēlaties braukt un nepieciešams atvērt aizmugurējās durvis, jānospiež autobusa ārpusē redzamā poga. Iekāpšana par aizmugures durvīm paredzēta tikai pasažieriem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem (atsevišķos gadījumos – velosipēda pārvadāšanai).

Starppilsētu autobusos kārtība ir nedaudz atšķirīga. Tā kā ne visi autobusi ir aprīkoti ar liftu, tad pasažierim vismaz 72 stundas jeb 3 diennaktis pirms plānotā brauciena darba laikā jāzvana Pārvadājumu daļai pa tālruni 63622422 un jāpiesaka pakalpojums, informējot par maršrutu un reisa laiku, lai attiecīgajā reisā varētu nozīmēt speciāli aprīkotu autobusu. Jāpiezīmē, ka arī  šo pakalpojumu var izmantot vecāki ar bērnu ratiņiem, ja viņi vēlas mazuli pārvadāt ratiņos. Šajos gadījumos autobusā tiek atbrīvota vieta, un ratiņus (gan invalīdu, gan bērnu) īpaši nostiprina. Liftu tālsatiksmes autobusos var izmantot arī tajos gadījumos, ja cilvēkam ir kustību traucējumi, kas apgrūtina iekāpšanu pa pakāpieniem.

Aicinām nebaidīties un izmantot minēto pakalpojumu, jo par tas ir bez maksas. Pašlaik gan pasažieri ir diezgan kūtri, un šo iespēju izmanto reti – vidēji 2 reizes ceturksnī.

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” pakāpenisku pāreju uz pārvadājumiem ar zemās grīdas autobusiem uzsāka jau 2011. gadā, kad iegādājās 12 mazas ietilpības zemās grīdas autobusus un vairākus tālsatiksmes autobusus, kas aprīkoti ar liftu.

2018. gada 26. septembrī