UzņēmumsAktualitātes

Vai darbu var savienot ar hobiju?

Vai darbu var savienot ar hobiju?

Socioloģiskajās aptaujās ir noskaidrots, ka vidēji katrs astotais cilvēks uz pasaules ir atradis iespēju savu vaļasprieku pārvērst arī maizes darbā. Un tas padarot cilvēkus laimīgākus un apmierinātākus ar dzīvi. Bet ko darīt atlikušajiem septiņiem? Vai atsacīties no darba vai hobija, vai arī meklēt citu risinājumu – strādāt darbu, kas patīk, un neaizmirst arī par hobiju. Šādā situācijā daudz kas atkarīgs no tā, cik atsaucīgs ir darba devējs. Vai strādājot “Ventspils reisā” tas ir iespējams?

“Ventspils reiss” sevi vienmēr pozicionējis kā uzņēmumu, kam svarīgi sniegt ne tikai augstas kvalitātes pakalpojumu, bet arī rūpēties par darbinieku labsajūtu, jo laimīgs darbinieks ir labi paveikta darba priekšnosacījums. Lai šādu principu realizētu, nepietiek tikai ar to, ka nodrošina labus darba apstākļus, jāgādā arī par to, lai darbinieks varētu sevi pilnveidot, saskaņot darba un ģimenes intereses, būt kopā kolektīvos atpūtas brīžos un darīt lietas sirdij. Viena no iespējām, ka palīdzēt darbiniekam to realizēt, ir sniegt atbalstu viņa hobijam. Un “Ventspils reisā” to iespēju robežās dara.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, lai darbinieki izvelētos veselīgu dzīvesveidu. Uzņēmums vienmēr aktīvi piedalījies Latvijas Pasažieru asociācijas organizētajās spartakiādēs gan kā dalībnieks, gan organizators. Uzņēmuma bāzes teritorijā uzstādītas velo novietnes, lai mudinātu autobusu vadītājus un biroja darbiniekus, kam ir sēdošs darbs, nokļūšanai darbā izmantot velosipēdus. Tiek maksāta nesmēķētāju piemaksa, ja darbinieks apliecina, ka nav draugos ar cigareti. Šim apliecinājumam ir vēl viena nozīme, jo tas balstās uz godīgumu un savstarpēju uzticēšanos, īpaši pierādījumi tam, ka cilvēks nesmēķē, netiek prasīti. Savulaik uzņēmuma komanda veiksmīgi startējusi Rīgas maratonā, izcīnot ne vienu vien godalgotu vietu, tajā skaitā arī 1.vietu jaukto komandu grupā. Organizēts arī uzņēmuma novusa turnīrs. Šobrīd gan kolektīvā sporta dzīve dažādu apstākļu dēļ nav tika aktīva, taču individuālo sportotāju netrūkst.

Uzņēmums savu sportistus atbalsta gan rodot iespēju pielāgot darba grafiku tā, lai darbinieks varētu piedalīties sacensībās, gan piešķirot atlaides transporta pakalpojumiem.

Viens no uzņēmuma autobusa vadītajiem, Ilgonis Apfelbaums, kura hobijs ir skriešana, atzīst, ka atbalsts, ko brīvā laika nodarbei sniedz uzņēmums, viņam ir būtisks. Un nav nozīme tam, ka tas ir nemateriāls – viņam svarīgi, ka darba grafiku iespējams pielāgot tā, lai varētu piedalīties sacensībās. Bijuši arī gadījumi, kad vienlaikus Ilgonis gan atradies darbā, gan piedalījies sacensībās. Piemēram, kad nodrošināja Ventspils maratona kluba biedru nokļūšanu Maskavā un Tallinā, lai piedalītos turienes maratonos. Šajos braucienos viņš bijis gan šoferis, gan skrējējs.

To, ka darba vieta neiebilst pret sportošanu, atzīst Ginta Rassa, uzņēmuma Personāldaļas vadītāja. Arī viņa nodarbojas ar skriešanu un stāsta, ka vienmēr iespējams paņemt gan brīvdienas, gan atvaļinājumu tad, kad tas nepieciešams.  Gintai vienmēr gribas sasniegt ko vairāk, un tas noteikti ietekmē arī darbu un tā rezultātus. Bez darba devēja atbalsta, iespējams, izpaliktu gan atsevišķi personiskie, gan uzņēmuma sasniegumi.

Vai darbu var savienot ar hobiju? “Ventspils reisā”” uzskata, ka var un ka tas pozitīvi ietekmē abas puses – gan darba procesu, gan hobiju.

2021. gada 21. janvārī