UzņēmumsAktualitātes

Vai autobusa vadītājs ir arī pastnieks?

Vai autobusa vadītājs ir arī pastnieks?

Visiem zināms, ka vēstuļu un paciņu piegāde adresētam ir pasta kompetence, savukārt autobusa vadītāja galvenais pienākums ir izpildīt reisu un droši nogādāt pasažierus no punkta A līdz punktam B.  Taču nereti viņam tiek uzticēti arī pastnieka pienākumi, tāpēc šodien skaidrosim, vai autobusa vadītājs tiešām drīkst  tos uzņemties.

Autobusu vadītāji nereti saskaras ar situāciju, kad pirms reisa kāds cilvēks pienāk pie autobusa un lūdz aizvest vēstuli vai paciņu līdz noteiktai pieturai maršrutā. Parasti autobusa vadītājs neatsaka, bet vai šāda rīcība ir atļauta?

Pasažieriem jāzina, ka jebkādu bagāžu (paciņu, vēstuli u.c.) drīkst pārvadāt bez pasažiera klātbūtnes tikai tad, ja attiecīgais pārvadātājs šādu pakalpojumu nodrošina.

Tātad, pirms doties uz autobusu, lai nodotu sūtījumu, vispirms vajadzētu noskaidrot, vai attiecīgais pārvadātājs atbalsta iespēju pārvadāt bagāžu bez pasažiera.  Tas ir svarīgi tāpēc, lai zinātu, kurš tad ir atbildīgs par nodotās paciņas nogādāšanu galapunktā, jo saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem  Nr.599 Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība

  • pasažieris atbild par to bagāžu, kura pārvadājuma laikā atrodas kopā ar viņu sabiedriskā transportlīdzekļa salonā;
  • pārvadātājs savukārt atbild par tās bagāžas saglabāšanu, kuru pasažieris nodevis pārvadāšanai bagāžas nodalījumā.

2020. gada 17. novembrī

Reālajā dzīvē nākas saskarties ar situācijām, ka cilvēks, kurš sūtījis bagāžu ar autobusa vadītāju un pats ar konkrēto autobusu nemaz braucis, pēc tam vaino pārvadātāju (autobusa vadītāju) par bagāžas sabojāšanu vai atsevišķu lietu nozaudēšanu.

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” nenodrošina iespēju pārvadāt bagāžu bez pasažiera klātbūtnes un neiesaka arī saviem autobusu vadītājiem pieņemt šāda veida sūtījumus, jo nekad nevar zināt, kas šādā bezsaimnieka paciņā ir iekšā un vai tai tiešām atnāks pakaļ. Un ko iesākt ar paku, kurai pakaļ neatnāk?  Ja nu tomēr autobusa vadītājs sūtījumu bez pasažiera ir pieņēmis, tad par šādas bagāžas nogādāšanu līdz saņēmējam pilnībā atbild tikai un vienīgi pats autobusa vadītājs.

Aicinām atcerēties, ka pasažieru pārvadātāja primārais uzdevums ir pasažieru pārvadāšana un drošība, savukārt paciņu pārvadāšanai un sūtījumiem iespējams izmantot citu uzņēmumu šim mērķim radītos pakalpojumus, piemēram, autopastu.