UzņēmumsAktualitātes

Uzsākta elektroautobusu testēšana ar pasažieriem

Uzsākta elektroautobusu testēšana ar pasažieriem

eBuss projekta ietvaros ar Eiropas Savienības fonda līdzfinansējumu ir piegādāti pirmie elektroautobusi, kuriem ir uzsākta testēšana pasažieru pārvadājumos. Testa braucieni tiek veikti 22.maršrutā.

Saskaņā ar noslēgto līgumu PSIA “Ventspils reiss” autobusus pieņems tikai pēc 30 dienu veiksmīgiem testa braucieniem pasažieru pārvadājumos.  Sākotnēji autobusi tika testēti bez pasažieriem, bet šonedēļ ir uzsākts nākamais posms, autobusiem braucot maršrutā un pārvadājot pasažierus.

Brauciena laikā pasažierim ir iespēja redzēt un atrasties autobusā brīdī, kad tiek veikta elektroautobusa uzlāde kādā no pantogrāfa tipa uzlādes stacijām 22. maršruta gala punktos.

Autobusa vadītāja Arnolda komentārs:

“Braucot testa braucienus, viss bija normāli. Protams, braukt ir citādāk nekā ar parasto autobusu, nav jāpārslēdz ātrumi, var teikt, ka mazāk darba. Bet var just to, ka braukšana pēc sajūtām ir klasi augstāk.”

Pasažieres komentārs:

“Lielu atšķirību braucot nejutu. Bet ir laba sajūta, apzinoties to, ka pārvietojos ar videi draudzīgāku transportu. Prieks, ka pilsēta attīstās!”

Būvdarbi un piegādes tiek veiktas projekta “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru Ventspilī (eBuss)” (Nr.4.5.1.2/17/I/004) ietvaros. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas             5 444 000 EUR, Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalsts 85% no attiecināmajiem izdevumiem jeb 4 628 250 EUR.

2021. gada 3. jūnijā