UzņēmumsAktualitātes

Uz autoostu - pēc bezmaksas sejas maskas

Uz autoostu  - pēc bezmaksas sejas maskas

Ventspils autoostas kasē pensionāri, personas ar invaliditāti un personas, kurām piešķirts trūcīgā vai maznodrošinātā statuss, bez maksas var saņemt daudzkārt izmantojamās sejas maskas, kuras nodrošina Ventspils pilsētas dome.

Lai atbalstītu pilsētas iedzīvotājus, Ventspils pilsētas dome pieņēmusi lēmumu atsevišķām, mazākaizsargātām pasažieru grupām, bez maksas izsniegt sejas aizsargmaskas braukšanai sabiedriskajā transportā. Tās varēs saņemt pensionāri, personas ar invaliditāti, kā arī trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes (personas), attiecīgi uzrādot statusu apliecinošu dokumentu: pensionāra vai invalīda apliecību, vai izziņu par trūcīgas/ maznodrošinātas statusa piešķiršanu. Katrai personai tiek izsniegta sejas aizsargmaska, kuru var mazgāt un lietot atkārtoti.

Sejas aizsargmaskas Ventspils autoostā, Kuldīgas ielā 5, var saņemt katru dienu no plkst.7:30 līdz 18:30, bet  Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4 -  darba dienās no plkst.10:00 līdz 17:00.

Jau iepriekš ziņots, ka š.g. 8.maijā Satiksmes ministrija izdeva rīkojumu, kas paredz, ka no 12. maija pasažieriem, atrodoties sabiedriskajā transportā, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu sabiedriskā transporta izmantošanu, jālieto mutes un deguna aizsegs (respirators, maska, šalle vai lakats). Mutes – deguna zonas aizsegs jālieto visu brauciena laiku, un tāds nepieciešams arī bērniem. Jaunākā vecuma bērnus iesakām pārvadāt ratiņos, kurus var nosegt, līdzīgi kā tas tiek darīts nelabvēlīgos laika apstākļos. Autobusa vadītājam ir tiesības neuzņemt pasažieri bez sejas aizsega.

Vienlaikus mainīts pasažieru skaita ierobežojums, un pašlaik autobusa salonā var atrasties tik pasažieru, cik sēdvietu. Tas ievērojami uzlabos sabiedriskā transporta pieejamību pieprasītākajos laikos un maršrutos. Spēkā palicis ieteikums  vispirms sēdvietas aizņemt pamīšus, lai nodrošinātu lielāku distanci.

2020. gada 13. maijā