UzņēmumsAktualitātes

Ugunsdrošība sabiedriskajā transportā

Ugunsdrošība sabiedriskajā transportā

Lai nodrošinātu augstu ugunsdrošības līmeni autobusos, visos pašvaldības SIA “Ventspils reiss” transportlīdzekļos sadarbībā ar SIA “BUS LATVIJA LTD” veikta ugunsdzēšamo aparātu ikgadējā pārbaude.

Pārbaudes mērķis bija pārliecināties, vai ugunsdzēsības inventārs, kas atrodas autobusos, ir darba kārtībā un atbilst normatīvajos dokumentos izvirzītajām prasībām, kā arī nepieciešamības gadījumā tika sniegti inventāra uzlabošanas pakalpojumi.

Ugunsdrošības ziņā sabiedriskais transports uzskatāms par salīdzinoši drošu pārvietošanās veidu. Pieejamie statistikas dati liecina, ka no visu transportlīdzekļu ugunsgrēku skaita Eiropā vidēji tikai 3 % negadījumu saistīti ar sabiedrisko transportu, kamēr vieglo automašīnu ugunsgrēki veido vidēji 80%.

Pasažieriem jāatceras, ka, pārvietojoties ar autobusu, jāievēro arī ugunsdrošības pasākumu kopums un jāzina, kur autobusā meklēt ugunsdzēšamo aparātu, ja rodas tāda nepieciešamība. Parasti tie novietoti autobusa priekšējā daļā pēc iespējas tuvāk autobusa vadītājam, piemēram, zem viena no priekšējiem sēdekļiem, kā arī autobusa aizmugurē. Jāatceras, ka autobuss ir publiska vieta, un tajā ir aizliegts smēķēt un lietot viegli uzliesmojošas vielas. Ja brauciena laikā autobusa salonā jūtami dūmi vai redzama atklāta liesmas, pasažieriem nekavējoties par to jāinformē autobusa vadītājs.

Saskaņā ar Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumēs un uz peroniem (arī autoostā) smēķēt ir aizliegts un to var darīt tikai šim nolūkam paredzētās vietās.

Aicinām pasažierus būt atbildīgiem un ievērot ugunsdrošības noteikumus!

2022. gada 23. maijā