UzņēmumsAktualitātes

Turpmāk autobusā tikai ar sejas aizsegu

Turpmāk autobusā tikai ar sejas aizsegu

No rītdienas, 12.maija, sabiedriskajā transportā drīkstēs pārvietoties tikai ar sejas aizsegu. Spēkā vēl aizvien ir arī citi sabiedriskā transporta izmantošanas ierobežojumi; atsevišķi no tiem ir nedaudz mīkstināti.

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas rīkojumu, kas izdots 8.maijā, no 12. maija sabiedriskajā transportā pasažieri drīkstēs pārvietoties tikai tad, ja tiek lietots mutes un deguna aizsegs. Šāds noteikums attiecas gan uz pilsētas, gan starppilsētu maršrutu sabiedrisko transportu.

Mutes un deguna aizsegs var būt, piemēram, šalle, lakats vai kāds cits pašdarināts sejas aizsegs, un tam obligāti nav jābūt speciālajai sejas aizsargmaskai. Ja sejas aizsega nav, autobusa vadītajam ir pienākums atteikt iekāpšanu autobusā.

Spēkā vēl aizvien ir noteikums par sociālo distancēšanos, un visi pasažieri iespēju robežās aicināti ievērot distanci, kā arī nedrūzmēties autobusu pieturās un iekāpjot autobusā.

Nedaudz mīkstināts nosacījums par atļauto pasažieru skaitu. Pašlaik sabiedriskajā transportā maksimālais pasažieru skaits atļauts tik, cik autobusā ir sēdvietas. Diemžēl stāvvietas nav atļautas. Iespēju robežās pasažieriem vispirms jāaizņem atļautās sēdvietas, ievērojot principu, ka jāsēž pamīšus (ja tas iespējams).

Lai nodrošinātu pēc iespējas drošāku pārvietošanos sabiedriskajā transportā, aicinām pasažierus izvērtēt katra brauciena nepieciešamību un nelielus attālumus labāk veikt kājām, kā arī iespēju robežās izvēlēties bezskaidras naudas norēķinus.

Atgādinām, ka Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā ērti izmantot universālo braucienu skaita biļeti, kas derīga visos maršrutos no Nr.1 līdz 23. Universālo braucienu skaita biļeti 10 braucieniem var iegādāties pie autobusa vadītāja, bet lielākam braucienu skaitam (20, 40, 60, arī 10 braucieniem) – autoostas kasē.

2020. gada 11. maijā