UzņēmumsAktualitātes

Tiek rīkots autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss

Tiek rīkots autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” trīspadsmito gadu organizē ikgadējo autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursu, kas šogad uzņēmuma bāzes teritorijā Robežu ielā 7 notiks 11. jūnijā, 18. jūnijā un 9. jūlijā. Pasākums ir atvērts, un to no plkst.10 līdz plkst.11 katrā reizē var apmeklēt ikviens interesents.

Autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss uzskatāms ne tikai par stabilu tradīciju, bet arī personāla novērtēšanas metodi. Tam ir 3 pamatmērķi: mācīt, pārbaudīt un motivēt. 

Konkursa laikā autobusu vadītājiem jāparāda savas prasmes jomās, kas saistītas ar tiešajiem darba pienākumiem: šķēršļu apbraukšana, autobusu gabarītu ievērošana, iebraukšana boksā uz remonta bedres, piebraukšana pie pieturas un tamlīdzīgi. Autobusu vadītāji, kas konkursā vismaz 6 gadu periodā uzrādījuši stabili labus rezultātus, praktiskajā braukšanā var nepiedalīties, tomēr D kategorijas prasībām atbilstošais ceļu satiksmes noteikumu teorētiskais tests jāpilda visiem. Lai nodrošinātu vienlīdzīgas izaugsmes un konkurences iespējas, pirms katras konkursa kārtas tiek organizēta apmācība.

Uzrādot labus rezultātus konkursā un arī dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās, autobusu vadītājiem iespējams saņemt gan balvas par dalību konkursā, gan piemaksu par augstu profesionālo meistarību, kas tiek aprēķināta uz vienu gadu un ir labs papildinājums ģimenes budžetam.

Praksē pierādījies, ka konkurss sevi attaisnojis. Šo iniciatīvu atzinīgi novērtējuši gan kvalitātes sistēmas auditori, gan dažādi eksperti, kas vērtējuši uzņēmuma darbu.

Autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss pirmoreiz tika organizēts 2007. gadā, un viens no tā mērķiem toreiz bija atjaunot senu tradīciju – atzīmēt Autotransporta darbinieku dienu, kā arī celt autobusu vadītāju profesijas prestižu un rosināt darbiniekus paaugstināt savu kvalifikāciju.

2019. gada 7. jūnijā