UzņēmumsAktualitātes

Tiek ieviestas elektroniskās braukšanas kartes

Tiek ieviestas elektroniskās braukšanas kartes

Pašvaldības SIA Ventspils reiss informē, ka no 1. aprīļa būs iespējams iegādāties elektroniskās braukšanas kartes, kas būs derīgas Ventspils sabiedriskajā transportā. 

Tās ne tikai atvieglos pasažieriem norēķināšanās iespējas par sabiedrisko transportu, bet arī uzlabos tā pieejamību, piemēram, tūristiem.

Līdz ar elektronisko braukšanas karšu ieviešanu, Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos būs jauns biļešu veids – universālā braucienu skaita biļete. Tā būs derīga jebkurā Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutā (no nr. 1 līdz nr. 23) pilsētas administratīvās teritorija robežās, un to būs iespējams iegādāties 10, 20, 40 vai 60 braucieniem.

Universālo braucienu karti varēs iegādāties un papildināt Ventspils autoostas kasē, kur tās cena būs:

  • 10 braucieniem – 7,30 eiro;
  • 20 braucieniem – 14,40 eiro;
  • 40 braucieniem – 28,50 eiro;
  • 60 braucieniem – 42 eiro.

Universālo braucienu karti 10 braucieniem varēs iegādāties arī pie autobusa vadītāja, maksājot par to 7,80 eiro. Pasažieriem jārēķinās, ka braucienu skaita izmantošanas laiks ir ierobežots, un tas ir 90 dienas (jebkuram braucienu skaitam). Derīguma termiņš elektroniskajām biļetēm, kuras tiks iegādātas pie autobusa vadītāja, tiks skaitīts no pirmā brauciena izmantošanas brīža, savukārt tām, ko iegādāsies autoostā – no iegādes dienas.

Paralēli no 1. aprīļa tiks uzsākta pakāpeniska pāreja no vecajām kartona mēnešbiļetēm uz jaunām – elektroniskām plastikāta mēnešbiļetēm, kuras būs iespējams iegādāties arī personalizētas. Personalizētas mēnešbiļetes būs obligātas tiem pasažieriem, kas sabiedriskajā transportā pārvietojas, izmantojot pašvaldības sniegtās atlaides, piemēram, skolēni, studenti, daudzbērnu ģimeņu vecāki un citi – kopumā 15 dažādām pasažieru kategorijām. Pārējie pasažieri varēs brīvi izvēlēties starp personalizētu vai nepersonalizētu karti.

Lai varētu izgatavot personalizētu mēnešbiļeti, būs nepieciešams pasažiera iesniegums un foto digitālā formātā. Iesniegumu, kurā norādīts pasažiera vārds, uzvārds, dzimšanas datums un kontakttālrunis, kopā ar foto aicinām sūtīt uz e-pastu vreiss@ventspils.lv ar norādi iesniegums mēnešbiļetei. Tā kā līdz gada beigām apgrozībā būs arī vecā formāta mēnešbiļetes, aicinām pasažierus nesatraukties par iespēju saņemt plastikāta mēnešbiļeti jau 1. aprīlī.

Pirmajā reizē personalizēto mēnešbiļeti varēs saņemt bez maksas, bet, izsniedzot to atkārtoti, piemēram, ja karte tiek nozaudēta, būs jāmaksā 4 eiro. Savukārt vienreizēja maksa par nepersonalizētas mēnešbiļetes iegādi noteikta 1 eiro apmērā.

Tāpat kā līdz šim pasažieri varēs iegādāties mēnešbiļetes pilnam mēnesim un darba dienām, kas būs derīgas maršrutos no nr. 1 līdz nr. 13 pilsētas administratīvajās robežās un kuru cena attiecīgi mēnesim ir 33 eiro un darba dienām – 26, 40 eiro.

Elektroniskās braukšanas kartes būs derīgas 3 gadus. Ja, beidzoties derīguma termiņam, tiks uzrādīta vecā karte, jaunu autoostas kasē varēs saņemt bez maksas.

Informējam, ka arī turpmāk pie autobusa vadītāja būs iespējams iegādāties arī vienreizējās braukšanas biļetes atbilstoši spēkā esošajam tarifam.

Sīkāku informāciju par elektroniskajām braukšanas kartēm un to iegādāšanās un papildināšanas iespējām iespējams saņemt, zvanot Pārvadājumu daļai pa tālruni 63622422

2019. gada 22. martā

.