UzņēmumsAktualitātes

Starppilsētu maršrutos traucēti norēķini ar VISA kartēm

Starppilsētu maršrutos traucēti norēķini ar VISA kartēm

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” informē, ka pašlaik uzņēmuma apkalpotajos starppilsētu un novada maršrutos par braucienu ir iespējams norēķināties tikai skaidrā naudā un ar MAESTRO vai MASTER CARD maksājumu kartēm, kuras, saskaņā ar Finanšu nozares asociācijas datiem,  ir lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju. VISA kartes šobrīd netiek pieņemtas.

Šai situācijai gan nevajadzētu radīt ļoti lielas neērtības, jo no visām Latvijā izsniegtajām maksājumu kartēm, lielākā daļa, kas ir 77%,  ir tieši iepriekš minētās MAESTRO vai MASTER CARD maksājumu kartes , un tikai atlikušie 23 % ir cita veida kartes, tajā skaitā VISA, kuras pašlaik netiek pieņemtas. Plānots, ka tuvākajā laikā VISA karšu izmantošana tiks nodrošināta.

Jau 2021. gada beigās, pamatojoties uz VID ierosinātajiem grozījumiem normatīvajos aktos, uzņēmumā steidzamības kārtā nācās uzsākt kases aparātu nomaiņas procesu. No uzņēmuma neatkarīgu apstākļu dēļ  pašlaik  pilnvērtīga šo aparātu izmantošana diemžēl vēl nav iespējama.

Atbildīgais uzņēmums, kas nodrošina VISA karšu pieņemšanu POS terminālos (maksājumu karšu pieņemšanas iekārta), sākotnēji nesniedza informāciju par to, ka būs kādi traucējumi bezskaidras naudas norēķinos. Tikai aprīļa sākumā tika saņemta oficiāla vēstule ar informāciju, ka “VISA karšu pieņemšanas POS terminālos risinājuma sertifikācijas procesa ietvaros veicamo testēšanu un ieviešanu darba vidē Visa Inc. ir aizkavējies un tiks veiks tikai maijā”. Vēstulē nav minēts konkrēts datums, kad tiks nodrošināta VISA karšu pieņemšana un apstrāde.

Minētā iemesla dēļ šobrīd pašvaldības SIA “Ventspils reiss” autobusos, kas apkalpo starppilsētu un Ventspils novada autobusu maršrutus, nav iespējams norēķināties ar VISA kartēm.  

Atvainojamies par sagādātājām neērtībām, un aicinām pirms brauciena pārliecināties par izmantotās kartes veidu. Ja jūsu rīcībā ir VISA karte, lūgums laikus sagatavot skaidru naudu.

2022. gada 4. aprīlī