UzņēmumsAktualitātes

Starppilsētu maršrutos palielināsies līgumsods

Starppilsētu maršrutos palielināsies līgumsods

No 2019. gada janvāra pašvaldības SIA “Ventspils reiss” apkalpotajos starppilsētu maršrutos pieaugs līgumsoda apmērs par atrašanos sabiedriskajā transportlīdzeklī bez derīgas braukšanas biļetes.

Līdz šim pašvaldības SIA “Ventspils reiss” apkalpotajos starppilsētu reisos līgumsoda ir 15 EUR. Tā apmērs paaugstināts, pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes 2018. gada 16. novembra lēmumu, kurā Valsts SIA “Autotransporta direkcijai” ierosināts veikt izmaiņas līgumsoda apmēros, paredzot, ka līgumsoda minimālais apmērs ir vismaz 22 EUR.

Atgādinām, ka pasažieriem, kam reģionālajos starppilsētu maršrutos piešķirtas braukšanas maksas atlaides, tāpat jābūt derīgai braukšanas biļetei un dokumentiem, kas apliecina tiesības izmantot atlaides. Bagāžas biļetes jāiegādājas gan par bagāžu, ko pārvadā autobusa bagāžas glabātuvē, kā arī dzīvnieku pārvadāšanai. Pasažieris, kuram ir tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumiem, par bagāžas pārvadāšanu maksā tādu pat cenu kā pārējie pasažieri (atlaides netiek piemērotas).

Bez maksas pārvadā kruķus, bērnu ratiņus, invalīdu ratiņkrēslus (ja ir klāt persona, kas šos palīglīdzekļus izmanto), rokas bagāžu (60x40x20 cm), kā arī suni, kas sniedz pavadoņa vai asistenta pakalpojumu.

2018. gada 11. decembrī