UzņēmumsAktualitātes

Skolēns vai pirmsskolēns?

Skolēns vai pirmsskolēns?

Sveicam mūsu lielos un mazos pasažierus jaunā mācību gada pirmajā dienā! Lai vecākiem un pirmklasniekiem nerastos nepatīkamos situācijas Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā, atgādinām, ka atlaide 90% apmērā vienreizējai braukšanas biļetei pilsētas autobusos tiek piešķirta tikai pirmsskolas vecuma bērniem līdz 7 gadiem (ieskaitot). Savukārt valsts šiem bērniem noteikusi 100% atlaidi braucienam starppilsētu un novada maršrutos.

Tas nozīmē, ja bērns sāk mācīties 1.klasē, bet viņām vēl ir tikai 6 gadi, pirmsskolas vecums ir beidzies, un braucienam pilsētas sabiedriskajā transportā vienreizējā braukšanas biļete jāiegādājas par pilnu cenu, savukārt mēnešbiļeti tiek piemērota atlaide. Arī bezmaksas braucieni starppilsētu un novada maršrutos ir beigušies.

Otrs piemērs - ja bērnam jau 8 gadi, tomēr viņš vēl nemācās 1.klasē. Arī šajā gadījumā pirmsskolas vecums ir beidzies, un nekāda veida atlaides vairs nepienākas (šajā gadījumā nepienākas arī atlaides mēnešbiļetei).

Ja autobusa vadītāja rodas šaubas par bērna vecumu, viņam ir tiesības pieprasīt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par bērna vecumu.

Esi godīgs - nemāni sevi un citus! Iegādājies vecumam atbilstošu braukšanas biļeti!

2018. gada 3. septembrī