UzņēmumsAktualitātes

Skatīts jautājums par elektrisko autobusu pieturvietām un uzlādes stacijām

Skatīts jautājums par elektrisko autobusu pieturvietām un uzlādes stacijām

Apstiprināta elektrisko autobusu uzlādes staciju un to iekārtu izvietošanas vieta Ventspils pilsētā.

Lai mazinātu pilsētas sabiedriskā transporta piesārņojumu, galvenokārt CO2 izmešus un troksni, pilotprojekta ietvaros plānots Ventspilī ieviest videi draudzīgāku sabiedrisko transportu – elektriskos autobusus, kas veicinātu videi draudzīgāka transporta izmantotāju pieaugumu.

Tāpēc patlaban tiek gatavots projekts ES Kohēzijas fonda līdzfinansējuma piesaistei (darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru” 4.5.1.2. pasākuma “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)” ietvaros). Šī projekta ietvaros Ventspils sabiedriskā transporta maršrutu apkalpošanai paredzēts iegādāties 14 mazas ietilpības elektriskos autobusus un 1 lielas ietilpības autobusu ar duālo degvielas sistēmu (hibrīdu).

Lai nodrošinātu ventspilniekiem ierastās mikroautobusu maršrutu priekšrocības – autobusu kustību ar nelieliem intervāliem un samazinātu brauciena laiku, projekta ietvaros paredzēta uzlādes staciju izveide pilsētā un nakts uzlādes stacija autobusu bāzē.

Š.g.7. septembrī Ventspils pilsētas domes Attīstības komisijā tika skatīts jautājums par elektrisko autobusu pieturvietām un uzlādes stacijām. Attīstības komisija apstiprināja uzlādes staciju un to iekārtu izvietošanu 22.maršruta galapunktos – pie autobusu pieturas Inženieru ielā 87 un pie autobusu pieturas Celtnieku ielā 4.

2017. gada 25. septembrī