UzņēmumsAktualitātes

Sastrēgumstundās aicinām izmantot alternatīvus maršrutus

Sastrēgumstundās aicinām izmantot alternatīvus maršrutus

Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā nereti vērojama situācija, ka pasažieri vēlas izmantot tikai 22.autobusu maršrutu “Inženieru iela – Celtnieku iela” un ne labprāt izmanto citus – alternatīvus maršrutus.

Izmantojot alternatīvus maršrutus, iespējams nokļūt gan pilsēta centrā, gan Pārventā, gan Inženieru vai Celtnieku ielas mikrorajonā.

Lai uzlabotu pārvietošanās iespējas Ventspils sabiedriskajā transportā, uzņēmums “Ventspils reiss” izvērtējis pasažieru plūsmu un veicis nepieciešamās izmaiņas, lai nodrošinātu pēc iespējas ērtāku pārvietošanos pieprasītākajos laikos un izlīdzinātu intervālus starp reisiem.

Vēlamies pievērst pasažieru uzmanību tam, ka pieprasītākajos laikos, piemēram, no rīta, dodoties uz darbu, kad mikroautobusi nereti ir pārpildīti, iespējams izmantot alternatīvus maršrutus un pārvietoties ar lielas ietilpības autobusu.  

Esam novērojuši, ka situācijā, kad autobusu pieturā vienlaikus apstājas lielas un mazas ietilpības autobusi, pasažieri labprātāk izvēlas pārvietoties ar pilnu mikroautobusu, nevis tukšu lielo transportlīdzekli. Piemēram, 19. septembra rītā maršrutā nr.22, ko apkalpo mikroautobuss, vienā reisā tika pārvadāti 28 pasažieri, bet maršrutā nr.5, kurā kursē lielais autobuss, tikai 8 pasažieri. Abi autobusi no gala pieturas atgāja ar 1 minūtes starpību...

Atgādinām, ka paralēli 22.maršrutam “Inženieru iela - Celtnieku iela” pasažieriem iespējams izmantot maršrutu nr.5 “Inženieru iela – Siguldas iela”, kura kursēšanas ceļš no maršruta nr.22 atšķiras nebūtiski. Gan 5.maršruts, gan 22.maršruts pilsētas pusē kursē caur centru, brauc pa Sarkanmuižas dambi; apkalpo pieturu “Slimnīca”; Pārventas pusē tāpat tiek apkalpots gan Pārventas centrs, gan Celtnieku, Siguldas un Tārgales ielas mikrorajons.

5.maršruta autobuss no Celtnieku ielas pieturas Pārventā uz centru atiet plkst. 7.15 un plkst. 8.05, savukārt no Inženieru ielas uz Pārventu - plkst. 7.45. Pasažieru ērtībām šajos reisos tiek nozīmēts lielas ietilpības autobuss, kuru aicinām izmantot kā alternatīvu, nevis gaidīt, kad pieturā apstāsies mazas ietilpības autobuss jeb, kā tautā mēdz teikt, mikriņš.

Visi Ventspils pilsētas autobusu maršruti satiekas pilsētas centrā vai Pārventas centrā, un, lai izvēlētos savām vajadzībām atbilstošu alternatīvu maršrutu, aicinām aplūkot mūsu mājas lapā publicēto autobusu kustības shēmu. Tā izvietota arī visās autobusu pieturās.

2023. gada 19. septembrī