UzņēmumsAktualitātes

Saņemts sertifikāts “ Stiprākais Latvijā”

Saņemts sertifikāts “ Stiprākais Latvijā”

Otro gadu pašvaldības SIA “Ventspils reiss” saņēmis oficiāli apstiprinātu sertifikātu “Stiprākais Latvijā”, kas apliecina uzņēmuma finansiālo stabilitāti, nevainojamo kredītvēsturi un uzticama darba devēja reputāciju.

Uzņēmuma atbilstību sertifikātam izvērtē AS Kredītinformācijas Birojs, (KIB), kas ir daļa no pasaulē lielākās kredītinformācijas un riska pārvaldības risinājumu pakalpojumu sniedzēju grupas “Creditinfo Group", un tās mērķis ir samazināt uzņēmumu un privātpersonu finanšu riskus. Sertifikāts ir prestižs un nozīmīgs ne tikai uzņēmumam, bet arī sadarbības partneriem un darba ņēmējam, jo apliecina uzņēmuma finansiālo uzticamību.

Sertifikācija tiek veikta, reizi gadā izvērtējot uzņēmuma atbilstību noteiktām prasībām, kā arī pamatojoties uz datiem, kas saņemti no Valsts Uzņēmumu reģistra, Valsts Ieņēmumu dienesta, kredītiestādēm un citu nozaru uzņēmumiem, ar kuriem ir vienošanās par sadarbību datu apmaiņā.

Lai sertifikātu piešķirtu, būtisks ir uzņēmuma kredītreitings, ko nosaka izvērtējot vairāk nekā 100 dažādus kritērijus, piemēram, maksājumu vēsturi, finanšu rezultātus – apgrozījumu, rentabilitāti, likviditāti, pašu kapitālu un citus. Pēc AS Kredītinformācijas Birojs sniegtās informācijas, stingrajām sertifikācijas prasībām atbilst tikai neliela daļa Latvijas aktīvo uzņēmumu – vidēji tie ir 5% .

Latvijā šo sertifikātu finansiāli stabiliem Latvijas uzņēmumiem izsniedz kopš 2017.gada. “Ventspils reiss” iepriekš tai  pieteicās un veiksmīgi tika sertificēts 2018.gadā.

2020. gada 11. februārī