UzņēmumsAktualitātes

Sabiedriskajā transportā kopā ar mājdzīvnieku

Sabiedriskajā transportā kopā ar mājdzīvnieku

Mājdzīvnieks sabiedriskajā transportā nav retums, īpaši vasarā, tāpēc vēlamies atgādināt galvenos noteikumus, ko nepieciešams ievērot, lai brauciens gan mājdzīvniekam, gan saimniekam, gan pārējiem pasažieriem būtu gana patīkams un noritētu bez lieka stresa.

Latvijas likumdošana nosaka, ka sabiedriskajā transportlīdzeklī ir atļauts pārvadāt suņus, kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, kas pārvadājami dzīvnieku aizsardzības jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Biļete – gan saimniekam, gan mājas mīlulim

Sabiedriskajā transportā jebkurš mājdzīvnieks kļūst par pasažieri, un par tā pārvadāšanu jāmaksā. Starppilsētu maršrutos, pārvadājot mājdzīvnieku, jāiegādājas bagāžas biļete, kuras cena  ir 20 % no pilnas biļetes cenas, bet pilsētās pašvaldība ir tiesīga noteikt savu dzīvnieku pārvadāšanas kārtību. Bez maksas jebkurā sabiedriskā transporta maršrutā pārvadā suņus, kas pilda pavadoņa vai asistenta pienākumus.

Dzīvniekam jābūt vakcinētam

Nedrīkst pārvadāt nevakcinētu vai slimu dzīvnieku, tāpēc, ja dodies ceļa kopā ar mājdzīvnieku, atceries paņemt līdzi vakcinācijas apliecību!

Rūpējies par dzīvnieka labsajūtu

Esi atbildīgs saimnieks un parūpējies par to, lai mājas mīlulis sabiedriskajā transportā būtu pasargāts no traumām un stresa! Mazus dzīvniekus ieteicams pārvadāt speciālos konteineros vai somās, bet lielākiem suņiem jābūt pie pavadas un ar uzpurni.

Neatstāj mājdzīvnieku transporta salonā bez uzraudzības, seko, lai citi pasažieri neuzkāpj tam uz astes vai ķepas un neglauda bez atļaujas.

Ja plānots garāks brauciens, iesakām paņemt līdzi kādu dvieli vai sedziņu, lai suns varētu atgulties, kā arī salvetes gadījumiem, ja mājdzīvnieks sāk siekaloties (arī mājdzīvniekiem autobusā bar kļūt nelabi).

Dzīvniekam nav paredzēta sēdvieta

Suns (arī citi mājdzīvnieki) nedrīkst sēdēt uz pasažieriem paredzētā krēsla, kā arī nav ieteicams vidēja izmēra mājdzīvnieku turēt klēpī, jo, transportam strauji bremzējot, gan dzīvnieks, gan saimnieks var gūt savainojumus.

2020. gada 24. jūlijā