UzņēmumsAktualitātes

Rūpēsimies par bērnu drošību sabiedriskajā transportā

Rūpēsimies par bērnu drošību sabiedriskajā transportā

Rīt 1.septembris! Tāpēc Ventspils reiss aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošas pārvietošanās noteikumus sabiedriskajā transportā, kā arī aicina pieaugušos būt vērīgiem un rīkoties atbildīgi situācijās, kad bērns viens pats pārvietojas ar sabiedrisko transportu.

Sākoties mācību gadam, bērnu un jauniešu skaits, kuri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, palielinās. Iespējam, ka pēc vasaras brīvlaika daudziem aizmirsies, ka sabiedriskais transporta ir publiska vide, kurā jāievēro vispārpieņemtas uzvedības normas un ka atrašanās uz ielas prasa uzmanīgu un pārdomātu rīcību.

Īpaši svarīgi drošas sabiedriskā transporta izmantošanas nosacījumus ir pārrunāt ar jaunāko klašu skolēniem. Ja plānots, ka bērns izmantos sabiedrisko transportu, lai nokļūtu skolā vai apmeklētu ārpusskolas aktivitātes,  sabiedrisko iesakām vecākiem konkrēto maršrutu vismaz dažas reizes izbraukt kopā ar bērnu. Svarīgi izskaidrot, ka autobusa vadītājs ir pirmais, pie kura vērsties, ja brauciena laikā kas atgadījies. Protams, nepieciešamības gadījumā palīdzību iespējams lūgt arī apkārtējiem.

Tā kā jaunāko klašu skolēni stresa situācijās bieži mēdz apjukt un nevar par sevi pateikt vienkāršas lietas, ieteicams sagatavot zīmīti ar vecāku vai citu tuvinieku tālruņu numuriem, lai nepieciešamības gadījumā autobusa vadītājs varētu sazināties ar kādu no ģimenes pieaugušajiem.

Bērniem būtu jāatgādina arī par to, ka, braucot autobusā, nav vēlams skaļi sarunāties par telefonu. Tā kā sabiedriskais transports ir publiska vietas, tas var ne tikai traucēt citiem pasažieriem, bet sarunu var noklausīties arī negodprātīgi pasažieri.

Svarīgi pārrunāt arī satiksmes drošības pamatjautājumus. Piemēram, to, ka ielas braucamā daļa pēc izkāpšanas no autobusa jāšķērso tikai gar autobusa aizmuguri, bet visdrošāk ir pagaidīt, kamēr autobuss aizbraucis un iela ir pārredzama. Iestājoties rudens  - ziemas sezonai un laikam kļūstot arvien tumšākam, noteikti jāparūpējas, lai bērns būtu redzams, izmantojot atstarotājus vai citus pie apģērba piestiprinātus atstarojošus elementus.

Vecākiem vēlamies atgādināt, ka pirmskolas vecuma bērni sabiedriskajā transportā drīkst braukt tikai kopā ar pavadoni, kurš ir vismaz 13 gadus vecs.

Atgādinām, ka vecāku un bērnu ērtībām un drošībai Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā iespējams pārvietoties, izmantojot skolēnu mēnešbiļetes, kuras, ja veikta priekšapmaksa, vienlaikus var būt arī universālās braucienu skaitu biļetes. Sīkāku informāciju par dažādu biļešu veidiem var atrast mūsu mājas lapā https://www.ventspilsreiss.lv/lv/kustibas-saraksti-/bilesu-cenas/ vai uzzināt, darba laikā zvanot Pārvadājumu daļai pa tālruni 63622422.

2022. gada 31. augustā