UzņēmumsAktualitātes

Pieaugušie pasažieri autobusos nedrīkstēs lietot auduma maskas

Ministru kabineta pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka no 25. janvāra publiskās vietās, tajā skaitā sabiedriskajā transportā, varēs lietot tikai medicīniskās maskas vai respiratorus bez vārsta.

SPKC izplatītajā informācijā teikts, ka medicīniskās maskas vai respiratori jālieto arī vakcinētām vai pārslimojušām personām. Respiratoriem jābūt bez vārsta un ne zemākas klases kā FFP2. Līdz ar to pasažierus, kuriem būs auduma maskas, autobusos vairs neuzņems.

Vienlaikus ziņots, ka bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem sabiedriskajā transportā un citās sabiedriskās vietās var turpināt lietot arī nemedicīnisku jeb auduma masku.

Atgādinām, ka vēl aizvien sabiedriskajā transportā ir spēkā arī citi jau iepriekš noteiktie ierobežojumi, piemēram, līdz 80 % ierobežots pasažieru skaits, ko vienlaikus var pārvadāt autobusa salonā. Tāpat tiek ieteikts ievērot distancēšanos un dezinficēt rokas.

Aicinām pasažierus būt atbildīgiem un ne tikai izvērtēt katra brauciena nepieciešamību un iespēju robežās samazināt sabiedriskā transporta izmantošanu, bet pirms došanās ceļā būtu jānovērtē arī savs veselības stāvoklis. Nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot sabiedrisko transportu, ja ir temperatūra un citas saslimšanas pazīmes.

2022. gada 20. janvārī