UzņēmumsAktualitātes

Pasūtītājs paaugstina sabiedriskā transporta tarifus

Pasūtītājs paaugstina sabiedriskā transporta tarifus

Pasūtītājs – Valsts SIA “Autotransporta direkcija” -  no 2020. gada 15.janvāra paaugstina braukšanas maksas tarifus reģionālajos (starppilsētu un novada) sabiedriskā transporta maršrutos.

No nākamās trešdienas, 2020. gada 15.janvāra, starppilsētu un novada autobusu maršrutu pasažieriem jārēķinās ar to, ka par biļete braucienam autobusā kļūs dārgāka par 10 centiem. Tas nozīmē, ka, piemēram, ja pašlaik pilna biļetes cena līdz Rīgai 7,55 EUR, tad, sākot no 15.janvāra, tā būs 7,65 EUR.

Tarifu pieaugums pamatots ar to, ka tie nav mainīti kopš 2012. gada, un šajā laikā ievērojami  - par 14 % - pieaugušas ar sabiedriskā transporta pakalpojumu saistītās izmaksas. Ja 2012. gadā ieņēmumi no biļetēm spēja nosegt 57% no pārvadātāju izmaksām, tad 2019. gadā  -  vairs tikai 46%.

Lēmumu par braukšanas maksas tarifu paaugstināšanu pieņēma  Sabiedriskā transporta padome, kurā darbojas Satiksmes ministrijas, ATD un  plānošanas reģionu pārstāvji, un tas attiecas tikai uz reģionālo sabiedrisko transportu (autobusiem un vilcieniem).

Pasažieriem joprojām būs iespēja iegādāties abonementa biļeti, tādējādi maksājot par braucienu lētāk. Abonementa biļetes braucieniem autobusos arī turpmāk tiks nodrošināta atlaide 10%, 15% vai 20% apmērā. Iedzīvotājiem, kuri abonementa biļeti būs iegādājušies pirms 15. janvāra, tiks nodrošināta iespēja to izmantot līdz derīguma termiņa beigām.

Atgādinām, ka abonementa biļetes pasažieriem ir iespējams iegādāties visos pašvaldības SIA “Ventspils reiss” apkalpotajos starppilsētu maršrutos.

2020. gada 6. janvārī