UzņēmumsAktualitātes

Pasūtītājs mainīs braukšanas maksas tarifu reģionālajos maršrutos

Pasūtītājs mainīs braukšanas maksas tarifu reģionālajos maršrutos

Valsts SIA “Autotransporta direkcija”, pamatojoties uz sabiedriskā transporta izmaksu pieaugumu, no šā gada 1. aprīļa reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta maršrutos ieviesīs vienotu braukšanas maksas tarifu.

Tarifu izmaiņu pamatotība tiek skaidrota ar nepieciešamību izlīdzināt esošās tarifu atšķirības starp dažādiem reģioniem un dažādas nozīmes maršrutiem, kur biļetes cena par vienu un to pašu veikto attālumu ir atšķirīga.

Turpmāk paredzēts, ka biļetes cena tiks noapaļota līdz 0,10 eiro, nosakot minimālo maksu atkarībā no iekāpšanas / izkāpšanas pieturas:

  • 1,50 eiro – braucieniem uz/no Rīgas;
  • 1,00 eiro – braucieniem uz/no pārējām valstspilsētām;
  • 0,70 eiro – braucieniem uz/no pārējām pieturām.

Līdz ar izmaiņām tiks mainīta arī bagāžas biļetes cena, ko aprēķinās 30 % apmērā no viena brauciena biļetes cenas (līdz šim – 20 %).

Pasažieriem, kuri izmanto pašvaldības SIA “Ventspils reiss” sniegtos pakalpojumus starppilsētu maršrutos, turpmāk jāzina, ka viena maršruta dažādos reisos biļetes cena var būt atšķirīga. Tā, piemēram,

  • maršrutā “Ventspils – Liepāja” biļetes cena no Ventspils līdz Liepājai būs 6,30 eiro, savukārt reisā no Liepājas uz Ventspili, biļete maksās 6,50 eiro;
  • maršrutā “Ventspils – Jelgava” biļete no Ventspils līdz Jelgavai maksās 9,80 eiro, bet no Jelgavas līdz Ventspilij – 9,70 eiro;
  • maršrutā “Ventspils – Rīga” dažādos reisos biļetes cena būs robežās no 9,10 eiro līdz 9,30 eiro;
  • maršrutā “Ventspils – Talsi – Tukums – Rīga” biļetes cena būs 9.70 eiro.

Tie ir tikai daži piemēri, jo jārēķinās, ka ir arī citi maršruti, kuros braukšanas maksas pieaugums būs lielāks, kā arī ir tādi, kuros nekādu izmaiņu nebūs vai biļetes cena, iespējams, būs pat nedaudz zemāka.

Tāpat arī Valsts SIA “”Autotransporta direkcija” sola, ka biļetes, kas iegādātas elektroniski, izmantojot mobilās aplikācijas un internetu, būs lētākas nekā iegādājoties autobusā. Tādējādi iecerēts mainīt pasažieru paradumus un veicināt savlaicīgu biļešu iegādi, samazinot to pasažieru skaitu, kuri mēdz braukšanas biļetes iegādāties pēdējā brīdī pie autobusa vadītāja.

Pašreiz Latvijā spēkā esošā reģionālā sabiedriskā transporta tarifu sistēma darbojas kopš 2020. gada, taču sabiedriskā transporta pakalpojumu izmaksas pēdējo divu gadu laikā ir ietekmējusi  vispārējā ekonomiskā situācija - gan energoresursu sadārdzināšanās, darba spēka izmaksu pieaugums, gan arī citi apstākļi. 

Pasažieru pārvadājumos ar autobusiem mazos vai vidējos attālumos jaunajā tarifu sistēmā izmaiņas paredzētas relatīvi nelielas, tādejādi domājot par pasažieriem, kuri sabiedrisko transportu izmanto bieži.

Plašāku informāciju par biļešu cenām konkrētā reisā līdz noteiktai pieturai ieteicams meklēt interneta portālos www.atd.lv, www.1188.lv  vai www.autoosta.lv

2024. gada 27. martā