UzņēmumsAktualitātes

Pasažieri aktīvi izmanto iespēju saņemt bezmaksas sejas aizsargmaskas

Pasažieri aktīvi izmanto iespēju saņemt bezmaksas sejas aizsargmaskas

Jau vairāk kā nedēļu ir spēkā noteikums, ka sabiedriskajā transportā var pārvietoties, ja pasažieris lieto sejas  aizsegu. Šīs nedēļas laikā autobusu vadītāji novērojuši, ka pasažieri šo ierobežojumu lielākoties uztver ar sapratni. Par to liecina arī izsniegto bezmaksas sejas aizsargmasku skaits, ko ventspilnieki saņēmuši autoostas kasē.

Jau vairāk kā nedēļu Ventspils autoostas kasē atsevišķas pasažieru kategorijas – pensionāri, personas ar invaliditāti, kā arī trūcīgās un maznodrošinātās personas – var saņemt Ventspils domes sarūpētās bezmaksas sejas aizsargmaskas. Kopumā autoostā sejas maskas saņēmuši gandrīz 600 pasažieri.

Katrai personai tiek izsniegta viena vairākkārt izmantojama sejas aizsargmaska, kas iesaiņota polietilēna maisiņā. Lai to sejas masku saņemtu, kasē jāuzrāda pensionāra vai invalīda apliecību, vai izziņu par trūcīgas/ maznodrošinātas statusa piešķiršanu.

Atgādinām, ka Ventspils autoostas kase pašlaik katru dienu strādā no plkst.7:30 līdz plkst.18:30.

Lai arī pēc ierobežojuma ieviešanas cilvēki daudz diskutē par sejas aizsegu lietderību, novērojumi liecina, ka autobusu pasažieri Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā, kā arī starppilsētu maršrutos ir apzinīgi un neizvairās no sejas aizsegu lietošanas.

Autobusu vadītāji novērojuši, ka pasažieri sejas aizsegus izmanto ne tikai brauciena laikā, bet arī gaidot autobusu pieturā. Nav saņemta arī informācija, ka ieviesto prasību dēļ būtu radušās kādas domstarpības.

2020. gada 21. maijā