UzņēmumsAktualitātes

Parakstīts līgums par elektroautobusu un to uzlādes staciju piegādi Ventspilī

Parakstīts līgums par elektroautobusu un to uzlādes staciju piegādi Ventspilī

Šodien, 2020.gada 31. janvārī, tiek noslēgts piegādes līgums starp pašvaldības SIA Ventspils reiss un  pilnsabiedrību Universals Electrify par 14 elektroautobusu un to uzlādes staciju iekārtu piegādi Ventspils pilsētas pasažieru pārvadājumu veikšanai.

Piegādes līgums paredz 14 mazas ietilpības (20 pasažieru vietas) pilsētas elektroautobusu Universāls 907 OPP un to uzlādei nepieciešamo trīs uzlādes staciju iekārtu piegādi. Līgums tiek slēgts starp pašvaldības SIA Ventspils reiss  un Latvijā reģistrētu pilnsabiedrību Universals Electrify, kas atklāta konkursa ietvaros ieguvusi piegādes līguma slēgšanas tiesības un kas izveidota apvienojoties divām kapitālsabiedrībām  - SIA Universāls LTD un SIA Electrify.

Līgums paredz pirmo četru elektroautobusu un visu uzlādes staciju iekārtu piegādi 12 mēnešu laikā no piegādes līguma slēgšanas brīža. Pārējos autobusus jāpiegādā ne vēlāk kā 24 mēnešu laikā. Katrs piegādātais elektroautobuss no piegādātāja pilnībā tiks pieņemts tikai pēc tam, kad tas sevi būs apliecinājis 30 dienu ilgā nepārtrauktā darbībā Ventspils pasažieru pārvadājumu maršrutos.

Elektroautobusa Universāls 907 OPP  bāzes automobilis tiek ražots Vācijas autobūves uzņēmumu grupā Daimler AG uz Mercedes Benz Sprinter bāzes. Bāzes pārbūvi veiks SIA Universāls LTD un elektropiedziņas sistēmas pārbūvi nodrošinās SIA Electrify

Elektroautobusu uzlādei paredzēts piegādāt gan ātrās uzlādes iekārtas, gan lēnās uzlādes iekārtas, no tādiem ražotājiem kā Medcom (Polija), Schunk (Vācija), Delta Electronics (Nīderlande) u.c. Uzlādes stacijas atradīsies autobusu maršrutu gala pieturās Inženieru ielā un Celtnieku ielā, bet stacija nakts uzlādei  - autobusu bāzē Robežu ielā 7.

Šobrīd tiek plānots, ka pirmie autobusi Ventspils sabiedriskā transporta maršrutos varētu sākt kursēt 2020.gada nogalē. Uzsākot pārvadājumus ar elektroautobusiem, plānots saglabāt pasažieriem ērto un ierasto mikroautobusu kustības režīmu, nodrošinot pēc iespējas īsāku laika intervālu starp reisiem, minimizētu ceļā pavadīto laiku un autobusu apstāšanos pēc pieprasījuma.

Elektroautobusu un to uzlādes iekārtu piegāde norisinās ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru Ventspilī” Nr.4.5.1.2./17/I/004 (“eBuss”) ietvaros, kuru “Ventspils reiss” īsteno sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību, paredzot videi saudzējošu transporta sistēmas pilnveidi Ventspilī, un piegādes līguma kopējā summa ir  5’559 miljoni eiro.

2020. gada 31. janvārī