UzņēmumsAktualitātes

Par ierobežojumiem sabiedriskajā transportā

Par ierobežojumiem sabiedriskajā transportā

Pašreiz daudzus pasažierus interesē, vai sabiedriskajā transportā ir ieviesti jauni ierobežojumi, lai mazinātu inficēšanās risku ar covid – 19 vīrusu, tāpēc vēlreiz skaidrosim, kādi ierobežojumi tad ir spēkā pašlaik – līdz 25.oktobrim.

Lai arī valstī no 11. oktobra ieviesta ārkārtas situācija un daudzām nozarēm nākas saskarties ar jaunu epidemioloģiskās drošības pasākumu ieviešanu, sabiedriskajā transportā šobrīd izmaiņu nav, un to var izmantot jebkurš pasažieris – gan vakcinēts, gan nevakcinēts.

Pagājušās nedēļas beigās Valsts SIA “Autotransporta direkcija” izplatīja paziņojumu, ka jauni ierobežojumi, kas vairāk ietekmēs nevakcinētos pasažierus, stāsies spēkā no 18. oktobra, taču šodien tika saņemta informācija, ka jaunu ierobežojumu ieviešana atlikta līdz 25. oktobrim un, iespējams, tiks ierobežotas iespējas izmantot pašvaldību piešķirtās atlaides. Tāpēc sīkāka informācija par to, kādi tieši būs ierobežojumi un vai tie attieksies arī uz pašvaldības SIA “Ventspils reiss” sniegtajiem pakalpojumiem, pasažieriem tiks paziņota tuvākajā laikā.

Pašlaik Valsts SIA “Autotransporta direkcija”, kas ir pasūtītājs starppilsētu un  novada maršrutos,  ir izplatījusi informāciju, ka šajos maršrutos tās pasažieru kategorijas, kuras saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumiem Nr.414 ,,Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi” ir tiesīgas saņemt valsts piešķirtās braukšanas maksas atlaides šajos maršrutos, piemēram, I un II grupas invalīdi, politiski represētie, daudzbērnu ģimenes u.c., varēs tās izmantot arī pēc 25.oktobra.

Atgādinām, ka, tāpat kā iepriekš, brauciena laikā pasažieriem jābūt mutes un deguna aizsegiem, jāievēro distance. Pirms un pēc brauciena tiek ieteikts dezinficēt rokas.

Savukārt pārvadātājam jānodrošina, ka autobusa salonā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 80 % no kopējā atļautā pasažieru skaita, regulāri jāvēdina autobusa salons un jāveic virsmu dezinfekcija.

Ievērojot augstos epidemioloģiskos riskus, lūdzam pasažierus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos drošības pasākumus, kā arī sabiedrisko transportu izmantot tikai neatliekamiem braucieniem, izvairoties braukt rīta un vakara stundās, bet īsās distances labāk veikt kājām. Tā kā situācija ir mainīga un konkrēti lēmumi par ierobežojumiem vēl pilnībā nav pieņemti, aicinām pasažierus rūpīgi sekot līdz informācijai masu medijos un neskaidrību gadījumos zvanīt ,,Ventspils reiss” Pārvadājumu daļai pa tālruni 63622422.

2021. gada 13. oktobrī