UzņēmumsAktualitātes

Organizē ikgadējo autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursu

Organizē ikgadējo autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursu

2021. gada 24. augustā pašvaldības SIA „Ventspils reiss”  uzņēmuma bāzē Robežu ielā 7 organizē autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursu. 

Pasākums ir atklāts, un to, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, iespējams apmeklēt jebkuram interesentam. Konkursa laikā autobusa vadītājiem tradicionāli jādemonstrē gan praktiskā iemaņas dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās, gan teorētiskās zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos.

2021. gads ir konkursa jubilejas gads, jo tas tiek organizēts jau 15 reizi pēc kārtas. Pirmajos gados  tā  galvenais mērķis bija atjaunot senu tradīciju - Autotransporta darbinieku dienu un popularizēt autobusu vadītāja profesiju, kurā strauji sāka trūkt kvalificēti darbinieki. Pašlaik konkurss  no vienreizējas sacensības pārtapis par daļu no darbinieka (šajā gadījumā – autobusu vadītāja) ikgadējā vērtēšanas procesa. Arī konkursa mērķis jau ir pavisam cits – tas ir viens no autobusu vadītāju motivācijas instrumentiem, jo, uzrādot labus rezultātus konkursā un, protams, arī ikdienas darbā, iespējams saņemt piemaksu par augstu profesionālo meistarību.  

Konkursa laikā autobusa vadītājam jāparāda  zināšanas, prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas ikdienas darbā: precīza piebraukšana pie autobusu pieturas, apgriešanās ierobežotā laukumā, uzbraukšana uz remonta bedres, apstāšanās pie STOP līnijas u.c.. Tiek vērtēta arī autobusa vadītāja prasme braukt vienmērīgi un pareizi uzsākt braukšanu no vietas.

Lai uzrādītu labākus rezultātus, visiem autobusu vadītājiem tiek dota iespēja mācīties. Apmācības organizē un vada Jurģis Jaunbelzējs, kas ir ne tikai uzņēmuma kustības drošības speciālists, bet arī kolēģis, jo ikdienā arī sēžas pie autobusa stūres un dodas uz līnijas. Līdz ar to viņa padomi ir ne tikai teorētiski pareizi, bet arī praksē pārbaudīti un noderīgi ikdienā.

Profesionālas meistarības konkursā iegūtie punkti veido 30 % no autobusa vadītāja ikgadējā vērtējuma, kura galarezultāts tiek iegūts, izvērtējot, piemēram, ikdienas darbu uz līnijas, attieksmi pret tehniku, atsaucību, universālumu u.c. kritērijus. Pamatojoties uz visu iepriekš minēto, autobusa vadītājam iespējams saņemt ikmēneša piemaksu par augstu profesionālo meistarību, kas  tiek piešķirta uz vienu gadu un svārstās robežās no 50 EUR līdz 160 EUR mēnesī.

Tradicionāli konkurss tiek apvienots ar atvērto durvju dienu uzņēmumā, kad jebkurš interesents var klātienē vērot konkursa norisi, iepazīties ar uzņēmuma ikdienas darbu, kā arī uzdot interesējošos jautājumus kapitālsabiedrības vadībai. Arī šogad, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus pasākumiem, kas notiek brīvā dabā, piedāvājam interesentiem apmeklēt uzņēmu un vērot konkursa norisi 24. augustā laikā no plkst. 10 līdz plkst.12. Atgādinām ka jautājumus iespējams sūtīt arī elektroniski, rakstot e – pastā vreiss@ventspils.lv, kā arī darba laikā zvanot Pārvadājumu daļai pa tālruni 63622422.

2021. gada 20. augustā