UzņēmumsAktualitātes

Noteikti jauni ierobežojumi sabiedriskajā transportā un autoostā

Noteikti jauni ierobežojumi sabiedriskajā transportā un autoostā

Lai mērķtiecīgi ierobežotu covid – 19 izplatību un mazinātu inficēšanās risku, valdība lēmusi par jaunu ierobežojumu ieviešanu sabiedriskajā transportā,  ierobežojot pasažieru skaitu, kas vienlaikus var atrasties sabiedriskajā transportā, kā arī apmeklētāju skaitu, kuri vienlaikus var atrasties autoostas telpās.

Papildus drošības pasākumus valdība noteica 1. decembrī, pieņemot lēmumu par Ārkārtējās situācijas pagarinājumu.

Lai nodrošinātu sociālo distancēšanos un mazinātu inficēšanās risku sabiedriskajā transportā, turpmāk noteikts, ka pasažieru skaits sabiedriskajā transportlīdzeklī nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības. 

Sabiedriskajā transportā pasažieriem, tai skaitā bērniem no 7 gadu vecuma (iepriekš – no 13 gadu vecuma) jālieto sejas maskas.

Informējam, ka, ievērojot epidemioloģiskos drošības nosacījumus, tiek ierobežots arī cilvēku skaits, kuri var atrasties Ventspils autoostas telpās, tajā skaitā  - uzgaidāmajā zālē, kurā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā 17 cilvēki.

Atgādinām, ka gan autoostā, gan sabiedriskajā transportā izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi, kā arī Ventspils sabiedriskajā transportā un autoostas kasē iespējams saņemt Ventspils domes sarūpētās bezmaksas sejas maskas (prioritāri maznodrošinātajām personām un invalīdiem), savukārt starppilsētu maršrutos nepieciešamības gadījumā sejas maskas iespējams iegādāties pie autobusa vadītāja.

Aicinām pasažierus būt atbildīgiem,  rūpīgi izvērtēt katra brauciena nepieciešamību un ievērot visus noteiktos drošības pasākumus, dezinficēt rokas, iespēju robežās sēdvietas ieņemt pamīšus, kā arī neizmantot sabiedrisko transportu, ja pasažieris ir Covid-19 pozitīvs.

2020. gada 3. decembrī