UzņēmumsAktualitātes

Noslēgts 10 gadu līgums par pasažieru pārvadājumiem starppilsētu maršrutos

Noslēgts 10 gadu līgums par pasažieru pārvadājumiem starppilsētu maršrutos

Valsts SIA Autotransporta direkcija ir noslēgusi līgumu ar pašvaldības SIA Ventspils reiss par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā Ventspils uz nākamajiem 10 gadiem.

Saskaņā ar  noslēgto līgumu pakalpojuma sniegšana starppilsētu un novada maršrutos kapitālsabiedrībai jāuzsāk 2024. gada 1. jūlijā. Tik ilgs sagatavošanās laiks dots, lai uzņēmums paspētu nodrošināt nepieciešamos resursus sekmīgai līguma izpildei. Tas ir, atjaunotu autobusu parku, piesaistītu jaunus autobusu vadītājus, kā arī sagatavotu citus resursus, kas nepieciešami kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšanai.

Galvenās prasības, ko Valsts SIA “Autotransporta direkcija” izvirzījusi kā kritēriju kvalitatīvam pakalpojumam, ir šādas:

  • autobusu vidējais vecums  - 10 gadu periodā tas nedrīkst pārsniegt 3,7 gadus;
  • pasažieru informēšanas sistēma - informācija par gaidāmajām pieturām autobusos jāpaziņo gan audio, gan vizuālā formātā;
  • pakalpojuma pieejamība - 61% no visiem autobusiem, kas iesaistīti pārvadājumos,  jāpielāgo tā, lai tajos bez grūtībām un bez ierobežojumiem varētu iekļūt un pārvadāt personas ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
  • papildus aprīkojums - vismaz 33% no visiem autobusiem jābūt aprīkotiem ar velosipēdu turētājiem.

Tāpat līgumā iekļauta prasība par to, ka pakāpeniski jāpalielina bezizmešu transportlīdzekļu skaits, kā arī visiem pāravadājumos iesaistītajiem autobusiem jābūt aprīkoti ar elektronisku maršruta zīmi, drošības jostām, bezvadu internetu (Wi-Fi) un tajos jānodrošina bezskaidras naudas norēķini.

Jāatzīmē, ka pašvaldības SIA Ventspils reiss autobusos, kas apkalpo starppilsētu un novada maršrutus jau šobrīd ( starppilsētā – jau kopš 2011. gada) ir iespējams pārvadāt pasažierus ar ierobežotām pārvietošanās iespējām, tāpat var izmantot bezskaidras naudas norēķinus. Nepieciešamības gadījumā var pārvadāt arī velosipēdu. Starappilsētu maršrutu autoobusos jau daudzus gadus ir pieejams Wi-Fi. Visā savā pastāvešanas laikā uzņēmums vienmēr savlaicīgi veicis autobusu parka regulāru atjaunošanu.

Atgādinām, ka pirmo reizi konkurss par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 10 gadu periodā tika izsludināts jau pirms gandrīz 4 gadiem - 2019. gada jūlijā. Toreiz tika plānots, ka līgumi ar pārvadātājiem, kas uzvarēs konkursā, tiks noslēgti laika posmam no 2021. gada 1. janvāra līdz 2030. gada 31. decembrim, taču konkurss atsevišķās maršrutu tīkla daļās, tajā skaitā Ventspils, vairākkārt beidzās ar rezultātu pārsūdzēšanu.  2022. gada decembrī ar maksimālo iespējamo punktu skaitu par uzvarētāju konkursā atzina pašvaldības SIA Ventspils reiss, taču zaudētāji rezultātus atkal apstrīdēja. Tikai 2023. gada janvārī Iepirkumu uzraudzības birojs, izvērtējot pārsūdzības, tomēr pieņēma lēmumu atļaut slēgt līgumu ar  Ventspils reisu .

2023. gada 18. aprīlī