Par to, ka, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus, obligāti jāiegādājas braukšanas biļete, ir zināms visiem, taču ir vēl daži nosacījumu, kurus der zināt.
Tiesības izvēlēties sev vēlamo sēdvietu
Pasažierim ir tiesības tiesības izvēlēties jebkuru brīvo vieetu starppilsētu un novada maršrutā, ja braukšanas biļete tiek iegādāta no galapunkta, piemēram, autoostas kasē, un maršrutā kursē autobuss, kurā tiek numurētas sēdvietas. Iegādājoties biļetes pie autobusa vadītāja, pasažieris drīkst aizņemt to sēdvietu, kuru viņam ierāda autobusa vadītājs vai kura ir brīva. Taču šajā gadījumā jārēķinās, ka var nākties atbrīvot sēdvietu pasažierim, kurš varēs uzrādīt braukšanas biļeti ar konkrētās sēdvietas numuru.
Tiesībās norādīt vēlamo iekāpšanas pieturu
Iegādājoties braukšanas biļeti starppilsētu vai novada maršrutā, pasažierim kā iekāpšanas pieturu ir tiesības norādīt jebkuru maršrutā paredzēto pieturu (iekāpšanas vieta tiek norādīta biļetē ). Šādā gadījumā pasažierim tiek garantēta arī sēdvieta. Tā kā biļešu uzskaites dokumentā, kuru pirms autobusa atiešanas saņem autobusa vadītājs, ir redzams, ka pasažieris iekāps citā pieturā, tad autobusa vadītāja pienākums ir nodrošināt, lai pasažieris tiktu uzņemts autobusā, kā arī viņam būtu nodrošināta biļetē norādītā sēdvieta.
Pasažierim jāpārliecinās, vai saņemta pasūtījumam atbilstoša biļete
Galvenais, kam jāpievērš uzmanība, pārskatot biļeti, vai ir norādīts brauciena sākumpunkts un galapunkts; biļetes cena (braukšanas maksa vai tarifs); autobusa atiešanas laiks un datums.
Protams, braukšanas biļete satur arī citu informāciju, taču iepriekš minētie komponenti ir tiešām būtiski.
2022. gada 17. augustā