UzņēmumsAktualitātes

No 10. janvāra gaidāmas būtiskas izmaiņas pilsētas sabiedriskajā transportā

No 2019. gada 10. janvāra visos Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos gaidāmas izmaiņas – tiks slēgti atsevišķi reisi un maršruti, kā arī būs izmaiņas autobusu kustības laikos.

Optimizācijas galvenais mērķis ir palielināt sabiedriskā transporta efektivitāti, pielāgot to pasažieru plūsmas izmaiņām un samazināt zaudējumus sabiedriskajā transportā. Sabiedriskā transporta pasažieru skaitam ir tendence samazināties, kā arī mainās pieprasījums konkrētos maršrutos un virzienos, līdz ar to ir nepieciešams veikt izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā un slēgt reisus, kuros pasažieru skaits ir kritiski zems.

Būtiskas izmaiņas skar maršrutus Nr.10 un Nr.20, kuros pasažieru plūsmai ir sezonāls raksturs (vasaras sezonā reisu skaits tiks palielināts), kā arī maršrutos Nr.6 un Nr.21.

Tiks slēgti maršruti Nr.2 un Nr.24, savukārt, lai apmierinātu pasažieru pieprasījumu, tiks atvērti jauni reisi 6P “Pārventas tirgus – Bucher Municipal” un 2A “Bucher Municipal – Apvedtilts – Celtnieku iela”.

Sabiedriskais transports diemžēl nevar nodrošināt katra pasažiera individuālās vēlmes, jo veiktie pārvadājumi kādam ir jāapmaksā, tas ir – būtu jāpaaugstina braukšanas maksas tarifs, kas radītu apgrūtinājumu lielākajai pasažieru daļai.

Informācija par izmaiņām, kā arī jaunie autobusu kustības saraksti plašākai sabiedrībai ir apskatāmi ŠEIT (LABOTS)

Sākot no 3. janvāra, informācija par izmaiņām būs pieejama arī autobusos, Ventspils Olimpiskajā centrā, sociālajos tīklos, kā arī pakāpeniski tiks izvietota autobusu pieturās. Bezmaksas autobusu sarakstus varēs saņemt autoostas kasēs.

Sīkākas informācijas saņemšanai, kā arī priekšlikumu izteikšanai aicinām vērsties Pārvadājumu daļā, darba laikā zvanot pa tālruni 63622422, vai rakstot e – pastā vreiss@ventspils.lv

2018. gada 28. decembrī