UzņēmumsAktualitātes

Nedēļas nogalē – izmaiņas autobusu kustībā

Nedēļas nogalē – izmaiņas autobusu kustībā

Tuvojoties nedēļas nogalei, atgādinām pasažieriem, ka piektdienas un sestdienas vakaros vēl aizvien spēkā ir mājsēde, tāpēc Ventspils pilsētas sabiedriskais transports kursēs tikai līdz  plkst.22.00. Tāpat spēkā ir izmaiņas starppilsētu maršrutā uz Rīgu.

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” apkalpotajos starppilsētu maršrutos izmaiņas  ir vienīgi maršrutā uz Rīgu un atpakaļ. Pasūtītājs – Valsts SIA “Autotransporta direkcija” – pasažieru skaita samazinājuma dēļ no 17. janvāra līdz 8. februārim ir slēgusi atsevišķus reisus maršrutā uz Rīgu un atpakaļ. Līdz ar to netiks apkalpoti šādi reisi:

  • svētdien, 31. janvārī, plkst. 15.40 no Ventspils uz Rīgu;
  • svētdien, 31. janvārī, plkst.19.30 no Rīgas uz Ventspili;
  • pirmdien, 1. februārī, plkst.4.30 no Ventspils uz Rīgu;
  •  pirmdien, 1. februārī, plkst.8.20 no Rīgas uz Ventspili.

Pasažieriem der zināt, ka, lai atvieglotu nokļūšanu uz agrajiem starppilsētu reisiem, 22. maršruta autobuss, kas no Inženieru ielas darba dienās atiet plkst.5.35 un brīvdienās plkst.6.00, bet no Celtnieku ielas – darba dienās plkst.5.10 un brīvdienās plkst.5.35, pēc pieprasījuma kursē caur autoostu. Tas nozīmē, ka, tuvojoties autoostai, pasažierim, kam nepieciešams nokļūt autoostā, jābrīdina autobusa vadītājs. Pretējā gadījumā, ja autobusa vadītājs šādu līgumu nesaņems, autobuss turpinās ceļu un pabrauks autoostai garām.

Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos piektdien, 29. janvārī, un sestdien, 30. janvārī tiks atcelti atsevišķi vakara reisi maršrutā Nr.22 “Inženieru iela – Celtnieku iela”, un autobusi kursēs tikai līdz plkst.22.00.

Sabiedriskajā transportā tiek saglabāti arī citi ierobežojumi: līdz 50% ir ierobežots pasažieru skaits, kas vienlaikus var atrasties autobusa salonā,  brauciena laikā jālieto sejas aizsargmaska, ieteicams ievērot sociālo distancēšanos. Tāpat iesakām neaizņemt sēdvietas tiešā autobusa vadītāja tuvumā un aicinām dezinficēt rokas gan iekāpjot, gan izkāpjot no autobusa – bezmaksas roku dezinfekcijas līdzekļi ir pieejami visos “Ventspils reisa” autobusos un arī Ventspils autoostā.

Atgādinām, ka personām, kurām komandantstundas laikā ir nepieciešams pārvietoties ārpus mājām, jāsagatavo rakstisks apliecinājums par pārvietošanās iemesliem, kā arī jānēsā līdzi personu apliecinošs dokuments.

Tā kā epidemioloģiskā situācija valstī vēl aizvien ir sarežģīta, aicinām būt atbildīgiem un rūpīgi izvērtēt katra brauciena nepieciešamību!

2021. gada 28. janvārī