UzņēmumsAktualitātes

Nedaudz atviegloti ierobežojumi autobusos

Nedaudz atviegloti ierobežojumi autobusos

Beidzoties mājsēdei, sabiedriskajā transportā nedaudz atviegloti noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi: palielināts maksimālais pārvadājamo pasažieru skaits, un atjaunoti vairāki iepriekš slēgtie reisi.

Vispirms jāmin, ka pasažieriem pārvietošanās kļūs ērtāka, jo gan pilsētu, gan starppilsētu un novada maršrutu autobusos transportlīdzekļa salonā vienlaikus drīkst atrasties 80% - 85% no kopējās autobusa ietilpības. Starppilsētu un novada maršrutos pieturvietās ārpus maršrutu galapunktiem, ja nepieciešams uzņemt pasažierus, ietilpība noteikta 85% apmērā.

Ventspils pilsētas autobusu maršrutos atjaunoti arī atsevišķi, uz mājsēdes laiku slēgtie reisi.

Darba dienās maršrutā nr.22 pēc plkst.20 autobusi kursēs šādi:

  • no Inženieru ielas – plkst. 20.04; 20.30; 20.58; 21.50;
  • no Celtnieku ielas  - plkst. 20.30; 21.25.

Brīvdienās maršrutā nr.22 pēc plkst.20 autobusi kursēs šādi:

  • sestdienās no Inženieru ielas – plkst.20.02; 20.16; 20.30; 21.30;
  • svētdienās no Inženieru ielas – 20.16; 20.30; 21.30;
  • gan sestdienās, gan svētdienās no Celtnieku ielas – plkst.20.02; 20.14; 20.40; 21.00.

Tā kā pasažieru skaitam sabiedriskajā transportā jau ilgu laiku ir tendence samazināties, pašlaik netiek atjaunoti visi iepriekš izpildītie reisi. Tomēr, ja pakalpojums vēlākās vakara stundās ir nepieciešams regulāri un saistīts ar nokļūšanu darbā vai mājās pēc darba, aicinām sazināties ar “Ventspils reiss”, zvanot Pārvadājumu daļai pa tālruni 63622422, lai varētu operatīvi apkopot informāciju un iespēju robežās pielāgot autobusu kustību pieprasījumam.

Laikā, kamēr valstī ir spēkā ārkārtas situācija, sabiedriskajā transportā lielākoties paliek spēkā iepriekš noteiktie drošības pasākumi:

  • pakalpojumu var saņemt visi pasažieri: gan vakcinētie, gan nevakcinētie;
  • iekāpjot autobusā nav jāuzrāda sadarbspējīgs sertifikāts;
  • visa brauciena laikā jālieto sejas aizsargmaska (speciālās FFP maskas nav nepieciešamas);
  • iespēju robežās jāievēro distancēšanās;
  • pilsētu sabiedriskajā transportā netiek piemērotas pašvaldības piešķirtās braukšanas maksas atlaides pilngadīgajām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Savukārt valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot starppilsētu un novada. Nemainīga paliek kārtība, ka braukšanas maksas atvieglojumi personām ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem tiks nodrošinātas arī pilsētu sabiedriskajā transportā.

2021. gada 15. novembrī