UzņēmumsAktualitātes

Mēnešbiļetes Ventspils sabiedriskajā transportā.

Mēnešbiļetes Ventspils sabiedriskajā transportā.

Ventspils sabiedriskajā transportā populārākais biļešu veids ir vienreizējā braukšanas biļete. Otra biežāk izmantotā biļete ir mēnešbiļete.

Mēnešbiļetes Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā var izmantot maršrutos no nr.1 līdz nr.13. Maršrutos, kuri iziet ārpus pilsētas robežām (nr.9, 9A, 11, 11A, 12, 13), mēnešbiļetes var izmantot tikai pilsētas administratīvās teritorijas robežās (izņemot maršrutu nr.1, kur to var izmantot visā maršrutā).

Kam ir izdevīgas mēnešbiļetes?

Tās ir izdevīgas pasažieriem, kuriem pašvaldība piešķīrusi braukšanas maksas atlaides, kuras nevar izmantot, ja iegādājas vienreizējo braukšanas biļeti. Ventspils pilsētā atlaide mēnešbiļetes iegādei ir piešķirta šādām pasažieru kategorijām (ar nosacījumu, ka pasažieris ir deklarēts Ventspils pilsētā):

  • skolēniem – atlaide 75% (cena 8,25 eiro);
  • studentiem – atlaide 50% (cena 16,50 eiro);
  • nestrādājošiem pensionāriem un 3.grupas invalīdiem, kuru pensijas apjoms nepārsniedz EUR 438.00 mēnesī – atlaide 50% (cena 16,50 eiro);
  • nestrādājošām politiski represētām personām, kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss – atlaide 50%  (cena 16,50 eiro);
  • nestrādājošiem pensionāriem un 3.grupas invalīdiem, kuru pensijas apjoms nepārsniedz  EUR 438.00 mēnesī  un kuri vecāki par 80 gadiem – atlaide 90% (cena 3,30 eiro);
  • Ventspils pilsētā deklarētajiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniematlaide  90% (cena 3,3 eiro);
  • pilsētā deklarētajām daudzbērnu ģimenēm – atlaide 90% (cena 3,30 eiro);
  • pilsētā deklarēto daudzbērnu ģimeņu vecākiem, kuru ģimenē ir no 3 līdz 5 bērniem līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai – atlaide 50% (cena 16,50 eiro).

Izmantojot mēnešbiļeti, kas iegādāta ar braukšanas maksas atlaidēm, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, un tās var iegādāties, uzrādot dokumentu, kas apliecina personas tiesības izmantot braukšanas maksas atlaides.  Sīkāk par pašvaldības piešķirtajām atlaidēm mēnešbiļetes iegādei sabiedriskajā transportā var lasīt ŠEIT .

Priekšrocības, izmantojot mēnešbiļetes

Galvenā mēnešbiļetes priekšrocība ir iespēja iztikt bez skaidras naudas. Tāpat mēnešbiļete palīdz ekonomēt tie, kuri autobusus izmanto patiešām bieži.

Kur un kā iegādāties mēnešbiļetes

Mēnešbiļetes var iegādāties Ventspils autoostas kasē, sākot no iepriekšējā mēneša 20.datuma līdz kārtējā mēneša 10.datumam, un pašlaik pasažieriem ir pieejami 2 veidi mēnešbiļešu - pilna mēnešbiļete (cena 33 eiro) un mēnešbiļete tikai darba dienām (cena 26.40). Atkarībā no personas sociālā statusa, mēnešbiļešu iegādei pašvaldība ir piešķīrusi dažāda veida atlaides, un, lai tās izmantotu, autoostā kasē jāuzrāda dokumenti , kas apliecina tiesības izmantot braukšanas maksas atlaides: izziņa no mācību iestādes (izglītojamiem) vai Ventspils pilsētas domes Sociālā dienesta (citām pasažieru grupām).

2023. gada 10. janvārī