UzņēmumsAktualitātes

Kurp vedīs autobuss? Celtnieku ielas mikrorajons.

Kurp vedīs autobuss? Celtnieku ielas mikrorajons.

Populārākais sabiedriskā transporta maršruts Ventspilī jau vairākus gadu desmitus ir 22. maršruts “Inženieru iela – Celtnieku iela”. 

Bieži vien pasažieri nemaz neaizdomājas, ka nokļūšanai no punkta A līdz punktam B var izmantot arī citu sabiedriskā transporta maršrutu.

22.maršruts kopš tā atklāšanas brīža ir viens no populārākajiem Ventspils pilsētas maršrutiem, kurā tiek pārvadāti vairāk nekā 60% no visiem pasažieriem. Tāpēc nereti šī maršruta autobusi ir pārpildīti, kamēr citos maršrutos pasažieru plūsma ir mazāka, un autobusi kursē pustukši. Kā no tā izvairīties? Atbilde ir vienkārša - jāizvēlas alternatīvs maršruts!

Pasažieri mēdz sūdzēties, ka alternatīvas neesot, jo citos maršrutos daudzi reisi ir slēgti un autobusi kursē reti. Taču arī tam ir skaidrojums – sabiedriskā transporta kustība tiek pielāgota lielākajai pasažieru plūsmai; autobuss maršrutā nekursēs, ja pasažieri to neizmantos! Likumsakarīgi, ka, palielinoties pieprasījumam, slēgtie reisi  varētu arī tikt atjaunoti. Tāpēc ir svarīgi izmantot ne tikai 22. maršrutu, bet arī citus.

Maršruts nr.5

Maršruts nr.5  “Inženieru iela – Siguldas iela” pilsētas centra pusē kursē identiski 22. maršrutam. Nelielas atšķirības kustības ceļā ir Pārventas pusē. Maršruts nr. 5 pēc pieturas “Pārventas tirgus” nogriežas pa Talsu ielu un pēc tam turpina ceļu pa Celtnieku ielu, Siguldas ielu un Tārgales ielu, veicot tādu kā apli, kamēr maršruts nr.22 brauc pretēji – pa Tārgales ielu, Siguldas ielu un Celtnieku ielu, kur galapunktā apgriežas pretējā virzienā. Apkalpotās pieturas abos maršrutos neatšķiras. Ja nepieciešams nokļūt tajā Celtnieku ielas galā, kas tuvāk Talsu ielai, 5.maršruts būs pat izdevīgs, jo tam jāveic īsāks ceļš.

Citi maršruti

Tāpat līdz Celtnieku ielai var nokļūt ar maršruta autobusiem nr.8, 8A, 23, kas kursē pa Tārgales un Talsu ielu, kā arī nr.22A “Celtnieku iela -Bucher”.

Ja nepieciešams nokļūt no pilsētas centra līdz Pārventas centram (pieturas “Viesnīca “Vilnis”; “Pārventas tirgus”), iespējams izmantot jebkura maršruta autobusu, kas atiet no pieturas “Swedbanka”.

Kādu biļeti izvēlēties

Atgādinām, ka Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā zemāko braukšanas maksu nodrošina universālā braucienu skaita biļete. Tā ir elektroniskā braukšanas karte, ir derīga jebkurā Ventspils sabiedriskā transporta maršrutā (no nr. 1 līdz nr. 23) pilsētas administratīvās teritorijas robežās. To var iegādāties, sākot no 10 līdz 60 braucieniem, un jebkuru iegādāto braucienu izmantošanas termiņš turpmāk tiek pagarināts līdz 1 gadam (iepriekš – 90 dienas). Maksa par vienu braucienu šīs kartes īpašniekam ir mazāka nekā iegādājoties vienreizējo braukšanas biļeti.

2023. gada 11. aprīlī