UzņēmumsAktualitātes

Kur iegādāties biļeti braucienam reģionālajos autobusu maršrutos

Kur iegādāties biļeti braucienam reģionālajos autobusu maršrutos

Biļetes braucieniem reģionālajos (starppilsētu un novada maršrutos) būtu ieteicams pasažieriem iegādāties jau savlaicīgi autoostas kasē, jo tas atvieglo ne tikai autobusa vadītāja darbu, bet arī pasažieru pārvietošanos.

Brauciens starppilsētu vai novada autobusu maršrutos reti ir spontāna rīcība. Visbiežāk tas tiek plānots, un tāpēc pasažieri vēlas, lai tas noritētu ērti un bez liekas kavēšanās. Viens no priekšnosacījumiem šo vēlmju piepildījumam, ir savlaicīga braukšanas biļetes iegāde.  

Reģionālo maršrutu autobusu biļetes iespējams iegādāties vairākos veidos.

Pirmkārt, autoostas kasē. Kā liecina pieredze, līdz šim pasažieri šo iespēju izmanto visbiežāk. Jāatceras, ka biļetes autoostas kasē iespējams iegādāties jau 10 dienas pirms plānotā brauciena, savukārt biļešu tirdzniecība tiek pārtraukta 10 minūtes pirms autobusa atiešanas.

Otrkārt, biļetes gan brauciena dienā, gan iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties internetā. Pērkot biļeti kādā no interneta tirdzniecības vietnēm, nav nepieciešams to izdrukāt - tā ir derīga elektroniskā formātā.

Lai arī lielākā daļa pasažieru biļetes iegādājas autoostas kasē, pārvadājumu pasūtītājs (reģionālajos maršrutos tā ir Valsts SIA “Autotransporta direkcija”) plāno mudināt pēc iespējas vairāk izmantot tieši elektroniski iegādātās biļetes, un sola, ka tās turpmāk varētu būt pat lētākas nekā iegādājoties kasē vai pie autobusa vadītāja.

Nereti pasažieri mēdz ierasties autostacijā pēdējā brīdī, un biļeti vēlas iegādāties pie autobusa vadītāja. Protams, tas nav aizliegts, taču atgādinām, ka autobusa vadītāja galvenais uzdevums ir profesionāli vadīt autobusu, rūpējoties par pasažieru drošību un kustības grafika ievērošanu, nevis tirgot braukšanas biļetes. Nereti šis process var aizkavēt reisa atiešanu un radīt papildus stresu gan autobusa vadītājam, kuram jāiedzen braukšanas grafiks, gan pasažieriem, kuriem svarīgi ierasties galapunktā precīzi paredzētajā laikā.

Tiem, kas regulāri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, ir iespēja iegādāties abonementa biļetes gan pilsētas, gan reģionālajos maršrutos, un tādā veidā ieekonomēt ne tikai laiku, bet arī naudu.

Savukārt vienreizējo braukšanas biļeti Ventspils pilsētas autobusu maršrutos pasažieri var iegādāties tikai pie autobusu vadītāja.

2024. gada 20. martā