UzņēmumsAktualitātes

Komandā ir spēks

Komandā ir spēks

PSIA “Ventspils reiss” katru gadu rīko autobusu vadītāju Profesionālas meistarības konkursu, kura laikā autobusu vadītājiem jāparāda savas prasmes jomās, kas saistītas ar tiešajiem darba pienākumiem: šķēršļu apbraukšana, autobusu gabarītu ievērošana, iebraukšana boksā uz remonta bedres, piebraukšana pie pieturas un tamlīdzīgi. Autobusa vadītāji konkursā piedalās gan individuāli, gan komandās. Viena no komandām, kura izcīnījusi godalgoto 1. vietu, ir komanda “LSM”.

Vai ir vajadzīgs plānot iepriekš, lai sasniegtu labus rezultātus? Atbilde ne vienmēr ir  - jā! To pierāda autobusu vadītāju komanda “LSM”, kas pie sava gala sastāva nonāca tikai pirms paša Profesionālās meistarības konkursa sākuma. Kopā apvienojās tādi autobusa vadītāji kā:

Kaspars Vēzis - darbu uzņēmumā sāka  kā mazas ietilpības pilsētas maršrutu autobusu vadītājs. Pēdējos četrus gadus Kaspars strādā par lielas ietilpības autobusu vadītāju starppilsētu autobusos. Kad pirmos gados piedalījies Ventspils reisa rīkotajā Profesionālās meistarības konkursā, tad lielajiem autobusiem gājis garām ar lielu līkumu. Tagad, pēdējos piecus gadus, braucot ar lielas  ietilpības autobusiem, Kaspars kopvērtējumā guvis tikai 1.vietas;

Ilona Mangele - pārvācoties uz Ventspili, neatrada vakanci savā - pavāra profesijā. Ventspilī viņas uzmanību piesaistījuši zilie busiņi, un, tā kā  vadīt transporta līdzekli Ilonai paticis vienmēr, kā arī citu autobusu vadītāju- sieviešu iedvesmota, viņa  izlēma riskēt un sākt strādāt darbu, kas ar ēst gatavošanu nu nemaz nav nebija saistīts. Un tā viņa nu 14 gadus strādā par autobusu vadītāju Ventspils reisā. Šajā  laikā Ilona ieguvusi 2.vietu sieviešu grupas kopvērtējumā Profesionālās meistarības konkursā, kā arī izpildījusi Meistara normu;

Inga UiboVentspils reisā Inga sāka strādāt studiju gados, paturot prātā domu, ka strādās uzņēmumā tik ilgi, kamēr pabeigs studijas. Inga sev nemeloja, jo, strādājot šeit, ir ieguvusi 3 bakalaura grādus.  Šodien Inga Uibo kopā ar Ventspils reisu nobraukusi jau vairāk nekā miljons kilometru, kā arī Profesionālās meistarības konkursā jau vairākus gadusir labāko trijniekā. Ikdienā viņa strādā uz lielas ietilpības starppilsētu autobusa, un viņas pozitīvismu un enerģiju pasažieri visbiežāk var just maršrutā uz Rīgu.

Ikgadējais autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss, ko organizē Ventspils reiss, ir solis pretī daudzām izcilām nominācijām, ko regulāri saņem uzņēmums. No tām ar autobusu vadītāju darbu visvairāk saistīta gada balva Drošākais uzņēmuma autoparks, kurā 8 gadus pēc kārtas Ventspils reiss izcīnījis Latvijas Drošākā pasažieru pārvadātāja titulu. Nozīmīgas ir arī Ilgtspējas indeksa atzinības, kurā 4 gadus pēc kārtas saņemts augstākais novērtējums - Platīna atzinība, Sabiedrības integrācijas fonda piešķirtais statuss Ģimenei draudzīga darbavieta 2021 un citas. Viens no iemesliem, kādēļ atzinības ir gūtas, ir tas, ka uzņēmumā augsti vērtē komandas darbu, jo tas ļauj atbalstīt un motivēt vienam otru, ir iespēja neaprobežoties tikai ar savām zināšanām, bet uzzināt arī sava kolēģa viedokli, kas ir svarīgi, lai ātrāk, labāk, racionālāk rastu risinājumus problēmām. Visbeidzot, kad darbinieki strādā kopā un gūst panākumus komandā, tad rodas iespēja vienam otru ir jāiepazīst tuvāk un nostiprināt  savstarpēju uzticība un draudzību.

2021. gada 22. jūnijā