UzņēmumsAktualitātes

Kaspars Vēzis, nejauši ieraugot darba sludinājumu, kļuvis par autobusa vadītāju

Kaspars Vēzis, nejauši ieraugot darba sludinājumu, kļuvis par autobusa vadītāju

Kasparam, ilgus gadus dzīvojot Kuldīgā, bijusi vēlme kaut ko mainīt dzīvē. Tā nejauši laikrakstā ieraudzījis darba sludinājumu, ka Ventspilī darbā tiek aicināti autobusu vadītāji. Nepazīstot Ventspili, neplānojot šeit palikt ilgi, Kaspars uzsācis darba gaitas, un tagad jau 15 gadus Kaspars Vēzis ir autobusu vadītājs Ventspils reisā.

Autovadītāja vizītkarte:

  • Darba stāžs Ventspils reisā : 15 gadi
  • Autovadītāja stāžs: 24 gadi  
  • Apbalvojumi Profesionālās meistarības konkursā:
  • 2018., 2019., 2020 g. labākais braucējs.

Kaspara mājās neatradīsiet virtuves skapīšus, kuriem durvis čīkst, vai galdu, kuram kājas nestabilas un kustīgas. Lielu savu dzīves daļu Kaspars pavadījis Kuldīgā, strādājot par galdnieku, līdz brīdim, kad vēlējies kaut ko mainīt. Pavisam nejauši vietējā laikrakstā izlasījis sludinājumu, ka Ventspils reiss darbā aicina autobusu vadītājus. Lieki pieminēt, ka galdnieka un autobusu vadītāja darbs ir divas dažādas profesijas.  Braukšana viņam patīk jau no bērnības, kad bijis mazs, esot autobusā, pat iztēlojies, ka pasažiera sēdvietā arī viņam ir pedāļi, un savā iztēlē palīdzējis autobusa vadītājam braukt. Patika pret braukšanu kopš bērnības un vēlme kaut ko dzīvē mainīt tajā brīdi bija pilnīgi pietiekami iemesli, lai pārvāktos uz dzīvi Ventspilī.

Kaspars Ventspili zinājis tikai tik daudz, lai veiksmīgi aizbrauktu līdz pludmalei, nekad arī nebija bijis Pārventā. Pārvācies ar domu, ka šeit jau ilgi nepaliks, paskatīsies, kā tad šeit viss notiek, uz brīdi kaut ko dzīvē pamainīt. Visgrūtākais bijis tieši ielu nosaukumu atcerēšanās, bet Kaspars ar to tika galā diezgan labi. Pirmajos mēnešos katra darba diena bijusi kā ekskursija, iepazīstot jaunas vietas Ventspilī. Tā arī laiks ritēja uz priekšu, un Kaspars joprojām strādāja Ventspils reisā par autobusu vadītāju, darbs bija ļoti iepaticies, un vēlme šeit pabūt tikai kādu laiku zudusi.

Kaspars sāka darbu kā pilsētas maršrutu autobusu vadītājs mazas ietilpības autobusos, pēc laika viņš jau sācis braukt ar lielas ietilpības autobusiem pilsētā. Pēdējos četrus gadus Kaspars strādā par lielas ietilpības autobusu vadītāju starppilsētu autobusos. Kad pirmos gados piedalījies Ventspils reisa rīkotajā Profesionālās meistarības konkursā, tad lielajiem autobusiem gājis garām ar lielu līkumu. Tagad pēdējos piecus gadus Kaspars kopvērtējumā guvis tikai 1.vietas, braucot gan ar lielas gan mazas ietilpības autobusiem.

Vasarā Kasparu nekad nesatiksim tirgū stāvam rindā pēc dārzeņiem vai ogām. Visu savai ģimenei nepieciešamo viņš kopā ar sievu izaudzē pats, sākot no sarkaniem sulīgiem tomātiem līdz pat eksotiskiem arbūziem. Pagājušajā gadā Kaspars pirmo reizi iestādījis siltumnīcā vienu arbūzu stādiņu, no kura beigās izauguši divi lieli, garšīgi arbūzi.

Kad visi vasarnīcas dārza darbi ir padarīti, tad Kaspars kopā ar ģimeni apceļo Latviju, apmeklējot vēsturiskas vietas un citu pilsētu pilsētas svētkus. Kā pats saka, ka nav jau nekur tālu jābraucot, skaistuma pietiek tepat, Latvijā.

Patiesībā Kaspars pie stūres jau ir kopš skolas laikiem, kad profesionāli nodarbojies ar riteņbraukšanu. Interesanti, ka viens no garākajiem sacensību braucieniem, kas bijis 40 km garš, noticis tieši Ventspils apkārtnē. Kad bijis apnicis mīties, tad pārgājis uz motokrosu. Iespējams, darba profesijas maiņa no galdnieka par autobusa vadītāju ir pavisam likumsakarīga, darot to, kas sirdij tuvāks jau no bērnības.

2021. gada 16. maijā