UzņēmumsAktualitātes

Kas jāatceras vecākiem, kas sabiedriskajā transportā brauc kopā ar pirmsskolas vecuma bērnu

Kas jāatceras vecākiem, kas sabiedriskajā transportā brauc kopā ar pirmsskolas vecuma bērnu

Brauciens sabiedriskajā transportā kopā ar bērnu nebūt nav vienkāršs, tāpēc vēlamies atgādināt vecākiem, ka par bērna drošību autobusā atbild ne tikai autobusa vadītājs, bet arī bērna pavadonis, kuram jāpieskata, lai bērns nepārvietojas pa autobusa salonu braukšanas laikā, lai mazulis nekāptu ar kājām uz sēdekļa u.t.t.. Par to, kādas atlaides pienākas pirmsskolas vecuma bērniem dažādu maršrutu autobusos, lasiet turpinājumā!

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.371 pirmsskolas vecumam bērniem atlaides braukšanai pilsētas maršrutu autobusos netiek piemērotas.

Ventspilī pirmsskolas vecuma bērniem atlaides autobusu biļetes iegādei ir noteiktas, un tās reglamentē pilsētas Saistošie noteikumi Nr.5 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Ventspils pilsētas nozīmes maršrutos”. Tie nosaka, ka

  1. bērni vecumā līdz 3 gadiem (ieskaitot) Ventspils pilsētas autobusu maršrutos brauc bez maksas,
  2. pirmskolas vecuma bērniem līdz 7 gadiem (ieskaitot) tiek piemērota 90% atlaide vienreizējai braukšanas biļetei, un maksa par braucienu līdz ar to ir 0.07 EUR.

Valsts mērogā pirmskolas vecuma bērniem ir tiesības bez maksas braukt starppilsētu un novada maršrutos.

Vecākiem jāatceras, ka pirmsskolas vecuma bērns sabiedriskajā transporta nedrīkst pārvietoties viens. To var darīt tikai kopā ar pavadoni, kas nedrīkst būt jaunāks par 13 gadiem.

2018. gada 30. augustā