UzņēmumsAktualitātes

Kāpēc izmantot universālās braucienu skaita biļetes

Kāpēc izmantot universālās braucienu skaita biļetes

Populārākie biļešu veidi Ventspils sabiedriskajā transportā ir vienreizējās braukšanas biļetes un mēnešbiļetes. Paralēli tām pilsētas sabiedriskajā transportā vēl pieejamas arī universālās braucienu skaita biļetes.

Universālās braucienu skaita biļetes ir ieviestas jau pirms vairākiem gadiem, taču tiek izmantotas salīdzinoši reti. Lai mudinātu pasažierus šīs biļetes iegādāties, skaidrosim, kāpēc un kam šī biļetes būtu izdevīgas.

Tās ir laba alternatīva bezskaidras naudas norēķiniem, un izdevīga vecākiem, kuri nevēlas savam bērnam dot skaidru naudu. Šo biļeti ar noteiktu braucienu skaitu var ierakstīt (apvienot) tajā pat elektroniskā braukšana kartē, kas paredzēta skolēna mēnešbiļetei. Tādējādi skolēns nepieciešamības gadījumā var pārvietoties ar jebkuru autobusu. Tomēr jāievēro, ka universālā braucienu skaita biļete nav mēnešbiļete, un uz šai biļetei nepiemēro braukšanas maksas atlaides.

Universālā braucienu skaita biļete ir elektroniskā braukšanas karte, kura derīga jebkurā Ventspils sabiedriskā transporta maršrutā (no nr. 1 līdz nr. 23) pilsētas administratīvās teritorijas robežās, bet to nevar izmantot sezonālajos autobusu maršrutos, kā arī pasūtījuma reisos, piemēram, uz senās ugunsnakts pasākumu Staldzenē.

Biļete paredzēta noteiktam braucienu skaitam, kuri jāizmanto 90 dienu laikā.

Universālo braucienu skaita biļeti, izvēlēties sev piemērotāku skaitu un apmaksas summu, var iegādāties Ventspils autoostas kasē:

  • 10 braucieniem – 7,30 eiro;
  • 20 braucieniem – 14,40 eiro;
  • 40 braucieniem – 28,50 eiro;
  • 60 braucieniem – 42 eiro.

Noformējot biļeti pirmoreiz, ir jāiegādājas daudzkārt izmantojamā plastikāta karte, kuras cena 1 eiro un kura ir derīga trīs gadus. Ja, beidzoties derīguma termiņam, tiek uzrādīta vecā karte, jaunu autoostas kasē var saņemt bez maksas.

Kad iegādātais braucienu skaits tuvojas beigām (vai jau ir beidzies), jādodas uz Ventspils autoostas kasi, līdzi ņemot iepriekš izmantoto braukšanas karti, un tā jāpapildina. 

2023. gada 17. janvārī