UzņēmumsAktualitātes

Kā bērnam justies droši sabiedriskajā transportā

Kā bērnam justies droši sabiedriskajā transportā

Tuvojoties 1.septembrim, Ventspils reiss aicina gan vecākus pārrunāt ar bērniem, kas jāievēro, lai pārvietošanās ar sabiedrisko transportu būtu pēc iespējas drošāka, kā arī aicina pieaugušos būt vērīgiem un rīkoties atbildīgi situācijās, kad bērns viens pats pārvietojas ar sabiedrisko transportu.

Ievērojot to, ka iepriekšējā laika periodā bērni ir ilgstoši mācījušies attālināti un nav izmantojuši sabiedrisko transportu, šogad ir īpaši svarīgi instruēt viņus  par to, kā rīkoties dažādās situācijās, kurās var nokļūt, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu.

Ja plānots, ka uz skolu vai ārpusskolas nodarbībām bērns dosies ar sabiedrisko transportu, vēlams:

  1.  vismaz dažas reizes konkrēto maršrutu izbraukt kopā ar bērnu;
  2. paskaidrot bērnam, ka jebkurā neskaidrā jautājumā, kas saistīts ar braucienu, sākotnēji ir jāvēršas pie autobusa vadītāja;
  3.  sagatavot zīmīti ar vecāku vai citu tuvinieku tālruņu numuriem gadījumiem, ja bērnam nav pieejams savs mobilais tālrunis, lai nepieciešamības gadījumā autobusa vadītājs varētu sazināties ar kādu no ģimenes pieaugušajiem;
  4.  bērnam atgādināt, ka nepieciešamības gadījumā palīdzību iespējams lūgt arī apkārtējiem, piemēram, noskaidrojot pieturvietu, kur bērns atrodas, vai palūdzot sazināties ar vecākiem;
  5. pārrunāt ar mazo pasažieri to, ka brauktuve pēc izkāpšanas no autobusa jāšķērso tikai gar autobusa aizmuguri, bet visdrošāk ir pagaidīt transportlīdzekļa aizbraukšanu;
  6. parūpēties, lai bērns būtu redzams, jo diennakts tumšais laiks iestājas arvien agrāk un aizvien grūtāk pamanīt pasažierus, kuriem pie apģērba nav atstarojošo elementu.

Savukārt pieaugušajiem vēlamies atgādināt, ka pirmskolas vecuma bērni sabiedriskajā transportā drīkst braukt tikai kopā ar pavadoni, kurš ir vismaz 13 gadus vecs.

Atgādinām, ka vecāku un bērnu ērtībām un drošībai Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā iespējams pārvietoties, izmantojot skolēnu mēnešbiļetes, kuras, ja veikta priekšapmaksa, vienlaikus var būt arī universālās braucienu skaitu biļetes.

Universālās braucienu skaita biļetes ir īpaši piemērotas tiem skolēniem, kuri ar sabiedrisko transportu pārvietojas neregulāri, vai arī tiem, kuriem nav braukšanas maksas atlaižu, jo tās iespējams izmantot visos Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos no nr.1 līdz 23 pilsētas administratīvās teritorijas robežās (maksa par braucienu – 0,70 eur). Tāpat, veicot priekšapmaksu, iespējams iegādāties braucienu skaita biļetes, kuras var izmantot maršrutos no nr.1 līdz nr.12 (maksa par braucienu – 0,60 eur).

Dažāda veida abonementa biļetes ar atlaidēm iespējams iegādāties arī starppilsētu un novada maršrutos.

Sīkāk par dažādiem biļešu veidiem un atlaidēm var izlasīt ŠEIT .

Rūpējoties par bērnu un skolēnu drošu pārvietošanos sabiedriskajā transportā, pašvaldības SIA Ventspils reiss  autobusu vadītājiem aktualizēti bērnu un skolēnu pārvadāšanas noteikumi, kā arī atgādināts par rīcību situācijās, kad bērnam nepieciešama palīdzība un atbalsts, uzverot, ka šādās situācijās prioritāte ir nevis reisa izpilde, bet bērna drošība.

Pašvaldības SIA Ventspils reiss vēl veiksmīgu jauno mācību gadu saviem mazajiem un lielajiem pasažieriem, aicina plānot braucienus savlaicīgi, rēķinoties ar valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un ierobežojumiem.

2021. gada 31. augustā